Przedstawienie "Czwarty król" w sali widowiskoej św. Zygmunta

Znacie zapewne opowieść o trzech Mędrcach Wschodu (zwanych też Trzema Królami), którzy zobaczywszy gwiazdę, podążyli za nią do Betlejem, ażeby złożyć swe dary u stóp Dzieciątka Jezus. A czy słyszeliście o Czwartym Mędrcu, który też poszedł śladem owej cudownej gwiazdy, lecz nie stanął wraz z braćmi przed obliczem Dzieciątka? Czy słyszeliście o jego wędrówkach i próbach, o jego niezmordowanych wieloletnich poszukiwaniach, o jego tęsknocie nieutulonej i o zwycięstwie, które przyszło w chwili ostatecznego zwątpienia?

Takimi słowami uczniowie klasy V, VI i VII rozpoczęli przedstawienie pt. „Czwarty król”, które powstało według chrześcijańskiej legendy Henryego van Dycke „Czwarty Mędrzec Wschodu”. Przedstawienie prezentowane było dla mieszkańców naszego miasta w nowej sali widowiskowej kościoła św. Zygmunta w Częstochowie w niedzielę 14.01.2018 r.

Ten bożonarodzeniowy spektakl uczniowie naszej szkoły i seniorzy ze Związku Emerytów i Rencistów mogli obejrzeć w ubiegłym roku.Tegoroczny występ spotkał się z miłym odbiorem rodzin naszych „aktorów”, ich sąsiadów i znajomych, którym dziękujemy za przybycie.

Przedstawienie przygotowali nauczyciele: Ewa Szkamruk i Renata Foltyniewicz, Aldona Smoląg i Adam Marczewski i Adam Dłuzniak.