W baśniowym świecie Andersena

9 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny konkurs czytelniczy „W baśniowym świecie Andersena” przeznaczony dla uczniów klas młodszych częstochowskich szkół. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie: SP 1, SP 12, SP 47 i SP 48, którzy – wraz z trzecioklasistami z SP 22 – rywalizowali w siedmiu zróżnicowanych zadaniach konkursowych, dotyczących baśni H. CH. Andersena. Turniej przebiegał w miłej atmosferze, a wykonywane przez uczestników zadania przyniosły wiele frajdy. Ogłoszenie wyników rywalizacji poprzedziła przedstawiona przez organizatorkę, panią Brygidę Puczyńską prezentacja dotycząca postaci słynnego baśniopisarza. A oto wyniki konkursu:

I miejsce – drużyna składająca się z uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 47 w Częstochowie (skład: Julia Olczyk, Zuzanna Pacuda i Natan Basiak),

II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Częstochowie (skład: Natalia Karczewska, Julia Milejska i Mateusz Kubiak),

III miejsce - drużyna składająca się z uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 47 w Częstochowie (skład: Patrycja Czarnecka, Hanna Strach i Mikołaj Klimczak).

Wygranym - gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy:)