I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej „English Poetry”

5 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej „English Poetry”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z 11 szkół z Częstochowy i powiatu. Z Częstochowy gościliśmy SP 21, SP29, SP37, SP53, SP54; z powiatu SP z Rędzin, SP z Borowna, SP ze Skrzydlowa, SP z Czarnego Lasu, SP ze Słowika oraz SP ze Starego Kocina. Z klasy V wystąpiło 8 uczniów / uczennic, z klasy VI – 6 osób, z klasy VII - 8 osób, łącznie 22 uczestników. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać pięknej recytacji wierszy w języku angielskim o różnej tematyce. Recytujących oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Marta Lipska – nauczyciel – konsultant języka angielskiego z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie; p. Magdalena Borowiecka – nauczycielka języka angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Biegańskiego w Cz-wie oraz p. Agata Czarnecka – lektorka języka angielskiego ze szkoły językowej Empik School w Cz-wie. Jury oceniało wygłaszane z pamięci teksty pod względem: doboru repertuaru (0 – 5 pkt.); stopnia opanowania tekstu (0 – 5 pkt.); prawidłowej wymowy, intonacji i akcentu (0 – 5 pkt.); interpretacji utworu, ogólnego wrażenia artystycznego (0 – 5pkt.). Po burzliwych obradach komisja wyłoniła laureatów konkursu recytatorskiego w trzech kategoriach: klasa V, klasa VI i klasa VII.

Zwycięzcami w klasie piątej zostali:

I miejsce – Igor Grzyb SP 37 – „The Slouch” by Jan Brzechwa

II miejsce – Szymon Ziegler – SP 21 – „ Today’s my favourite holiday” by Kenn Nesbitt

III miejsce – Aleksandra Smaga – SP 53 – „Glasses” by Julian Tuwim

Laureatami klasy szóstej zostali:

I miejsce – Oliwia Leszczyńska – SP w Słowiku – „ Seven ages of Man” by William Shakespeare

II miejsce – Aleksandra Janus – SP 53 – „Smart phone – dumb user”

III miejsce – Weronika Burza – SP 29 – „ Messy room” by Shel Silverstein

Zwycięzcami w kasie VII zostali:

I miejsce – Izabela Szulc – SP w Czarnym Lesie – „This my friend” by Robert Hugh Benson

II miejsce – Aleksandra Wilk – SP 21 – „Be glad your nose is on your face” by Jack Prelutsky

III miejsce – Zuzanna Michowicz – SP 53 – „Holiday song”.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Jedno otrzymała uczennica klasy VI Julia Szulc z SP z Czarnego Lasu za wiersz „A Martian sends a postcard home” by Craig Raine oraz uczeń klasy VII Marcin Kiedowski „The Road not taken „ by Robert Frost.

W trakcie obrad jury dwie uczennice naszej szkoły umiliły czas oczekującym na wyniki i zaśpiewały piosenki w języku angielskim. Nicola Kiedrzynek (klasa V) wykonała utwór Miley Cyrus „The climb”, a Weronika Patysiak (klasa VI) zaśpiewała piosenkę Rihanny „Diamonds”.

Konkurs przebiegł w atmosferze życzliwości i serdeczności. Widownia wspierała występujących gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłym kunsztem, wielkim zaangażowaniem w przygotowanie się do występów, zaprezentowali wysoki poziom.

Na zwycięzców czekały cenne nagrody. Zwyciężczyni z klasy VII otrzymała voucher na 60 godzinny kurs języka angielskiego ufundowany przez Empik School w Częstochowie. Wszyscy uczestnicy opuścili mury naszej szkoły z drobnymi upominkami.