Powiatowy Konkurs Oratorski "ZŁOTOUSTY 2018"

4 czerwca 2018 r. nasza szkoła we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zorganizowała I Powiatowy Konkurs Oratorski „ZŁOTOUSTY 2018”. W turnieju, którego celem było wyłonienie ucznia o największym talencie krasomówczym udział wzięło dziewięć szkół z Częstochowy i powiatu. Tematem pięciominutowej wypowiedzi były baśnie, legendy i opowieści naszego regionu, a do niełatwej pracy jurora zaprosiliśmy: panią Beatę Raczyńską – nauczyciela bibliotekarza z RODN „WOM” w Częstochowie, polonistkę z wykształcenia i zamiłowania oraz pana Zbisława Janikowskiego - autora książek o Częstochowie, a także lektury „Nowe baśnie, legendy i opowieści z dziejów Częstochowy i okolicy”. Zgromadzona w centrum multimedialnym SP 22 publiczność miała okazję podziwiać kunszt oratorski uczestników, zdobyłatakże wiele ciekawych informacji na temat najbliższej okolicy.

A oto laureaci I Powiatowego Konkursu Oratorskiego „ZŁOTOUSTY 2018”

Kategoria I- klasy VI-VII

I miejsce, tytuł „Złotousty 2018” i Nagroda Publiczności: Alina Freus, kl. VII SP nr 10;

II miejsce: Mateusz Kluszewski, klasa VI SP nr 39;

III miejsce: Magdalena Wasik, klasa VI SP w Rędzinach.

Kategoria II - klasy IV-V

I miejsce i tytuł „Złotousty 2018”: Oliwia Bieleń, klasa V SP nr 8;

II miejsce: Natasza Pałasz, klasa V SP w Poczesnej;

III miejsce: Maksymilian Bieniek, klasa V SP nr 22;

wyróżnienia:

Wiktoria Cuglowska, klasa V NSP w Kamieńskich Młynach;

Maciej Kuraś, klasa V SP w Rędzinach.

GRATULUJEMY zwycięzcom!