„Ta, która się w sercu zaczyna...”

7 listopada w auli widowiskowej przy Parafii Św. Zygmunta nasza szkoła uczciła koncertem zatytułowanym „Ta, która się w sercu zaczyna...” 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pani Dyrektor Agnieszka Kałużna – inicjator uroczystości oraz Pani Anetta Tkacz – Zagórska - koordynator występów zintegrowały społeczność szkolną tworząc niezwykle wzruszający i skłaniający ku refleksji montaż słowno – muzyczny, którego celem było wspólne celebrowanie uroczystości bliskiej sercom wszystkich Polaków. Koncert był finałem wielotygodniowej pracy uczniów, nauczycieli, rodzin uczniów oraz osób zaprzyjaźnionych z placówką, które z ogromnym zaangażowaniem spędzały popołudnia ćwicząc śpiew, tak aby dopracować w najmniejszych szczegółach utwory i tym samym zaprezentować jak najwyższy poziom uroczystości, zgodny z wagą wydarzenia.

W programie koncertu znalazły się pieśni patriotyczne nawiązujące do polskiej walki o wolność oraz współczesne piosenki prezentujące radość związaną z celebrowanym Świętem. Za sprawą niezwykłych aranżacji, za które odpowiedzialni byli: Paweł Gruca (instrumenty klawiszowe), Dawid Kula (gitara), Ryszard Kula (gitara) i Michał Michalik (akordeon, trąbka), występów utalentowanych solistów (Julia Lubczyńska, Joanna Roksela, Nadia Sychowicz, Mateusz Dziwiński, Michał Michalik, Sebastian Sobczyk i Jakub Szmidt) oraz śpiewu przygotowanego przez p. Barbarę Żurawiecką chóru, w skład którego weszli uczniowie i nauczyciele szkoły - publiczność poprosiła o utwory na bis. Pieśni i piosenki łączyły ze sobą utwory liryczne zaprezentowane przez uczniów szkoły: Weronikę Patysiak, Dominika Garbaciaka, Kacpra Kubana i Oskara Zalewskiego.

Swoją obecnością organizatorów koncertu zaszczycili: Jego Ekscelencja Metropolita Częstochowski Ks. Abp Wacław Depo, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty – Alicja Janowska, Zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty - Joanna Grabowska, Panie Wizytator Kuratorium Oświaty: Anita Imiołek i Barbara Matczak, Katarzyna Rembisz - Dyrektor Biura Finansów Oświaty UM Częstochowy, Agnieszka Banasik - Inspektor Wydziału Edukacji UM Częstochowy, Zbigniew Janus - Dyrektor Ośrodka Metodycznego w Częstochowie, Tadeusz Piersiak - Dyrektor Muzeum Częstochowskiego, Juliusz Sętowski - Kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego, Wojciech Śliwowski - Komendant Hufca ZHP, Anna Bielecka - Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska”, pułkownik Józef Sowa - Prezes Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę, pułkownik Jan Trzciński ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Irena Pianka - Prezes Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Ewa Mucha - Dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno – pedagogicznych – Centrum Informacji Zawodowej, Grażyna Bochenkiewicz - Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Metodycznego oraz przedstawiciele parlamentarzystów, Radni Miasta Częstochowy, dyrektorzy i przedstawiciele palcówek oświatowych i innych instytucji.

Patronatem honorowym uroczystość objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, patronatem medialnym - Tygodnik Katolicki Niedziela.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszytkim, którzy przyjęli zaproszenie do współudziału w przygotowaniu koncertu i pomogli naszej szkole w jego organizacji! Było nam niezmiernie miło pracować z: Joanną Rokselą, Nadią Sychowicz, p. Pawłem Grucą, p. Dawid Kulą, p. Ryszardem Kulą, p. Michałem Michalikem, p. Sebastianem Sobczykiem i p. Jakubem Szmidtem.

O koncercie w mediach: