Rekord dla Niepodległej

O godz. 11.11 - 9 listopada 2018 r. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w śpiewaniu Hymnu Narodowego. Przedsięwzięcie wiąże się z obchodami 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przed wykonaniem Hymnu do zgromadzonych przed szkołą uczniów przemówił Marszałek Józef Piłsudski (w tej roli Kacper Kuban z kl. VII). A oto fragment cytowanej dziś noty dyplomatycznej:

„Państwo Polskie powstaje z woli całego narodu i opiera się na podstawach demokratycznych. Rząd Polski zastąpi panowanie przemocy, która przez sto czterdzieści lat ciążyła nad losami Polski – przez ustrój zbudowany na porządku i sprawiedliwości. Opierając się na Armii Polskiej pod moją komendą, mam nadzieję, że odtąd żadna armia obca nie wkroczy do Polski, nim nie wyrazimy w tej sprawie formalnej woli naszej. Jestem przekonany, że potężne demokracje Zachodu udzielą swej pomocy i braterskiego poparcia Polskiej Rzeczypospolitej Odrodzonej i Niepodległej”

Po przemowie Marszałka uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Narodowego.