VI edycja Tygodnia Konstytucyjnego

Już po raz VI w Polsce zorganizowano Tydzień Konstytucyjny – wydarzenie, które odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. W ramach tego wydarzenia 22 listopada 2018 r. odwiedzili naszą szkołę  Sędzina Sądu Rejonowego w Częstochowie - Małgorzata Brzózka - Chamala oraz Prokurator Prokuratury Okręgowej w Częstochowie - Robert Wypych. Prawnicy przeprowadzili lekcję dotyczącą znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Uczniowie klas VII i VIII wiele usłyszeli o praktycznym wymiarze obowiązywania Konstytucji. Zaproszeni przez panią Monikę Rozpondek goście w przystępny i interesujący sposób pokazali, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.