SP 22 MISTRZEM klas VI Szkolnej Ligi Rugby Tag!

Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag

11.12.2018r hala Torwar w Warszawie

Dzięki udziałowi Szkoły Podstawowej nr 22 w projekcie „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży” realizowanego przez Polski Związek Rugby przy dofinansowaniu i wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki mogliśmy uczestniczyć w rozgrywkach Szkolnej Ligi Rugby Tag.

Braliśmy udział w eliminacjach miejskich, gdzie nasza klasa IV i VI awansowały do półfinału województwa śląskiego. W Rudzie Śląskiej naszymi przeciwnikami były zespoły z Bytomia, Rudy Śląskiej, Chorzowa i Świętochłowic. Nasze zespoły były bardzo skuteczne i po wygraniu wszystkich meczy awansowały do Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbył się 11.12.2018r w hali Torwar w Warszawie.

W turnieju tym brały udział reprezentacje klas IV, V, VI, które zwyciężyły w poszczególnych województwach.

W klasach IV w rozgrywkach grupowych rywalizowaliśmy z zespołami z Łodzi, Gdańska, Kasinki Małej i Sochaczewa. Po zwycięstwach z zespołami z Łodzi i Sochaczewa, oraz przegraniu z Gdańskiem i Kasinką Małą zajęliśmy w grupie III miejsce, co pozwoliło nam grać o miejsca 5-8. Tam zwyciężając z Białymstokiem i ponownie z Łodzią zajęliśmy bardzo dobre V miejsce. Nasz sukces jest tym większy, że zespoły z którymi przegraliśmy w grupie zajęły odpowiednio I i II miejsce w turnieju.

Naszą szkołę reprezentowali:

Zuzanna Kokot, Daria Arciszewska, Alan Godela, Kordian Laskowski, Natan Rupik, Jakub Kiedrzynek, Filip Całusiński, Dorian Mucha

Trenerem oraz opiekunem zespołu był Adam Marczewski.

W klasach VI w rozgrywkach grupowych rywalizowaliśmy z zespołami z Łodzi, Krzeczyna Wielkiego, Dąbrowy Chełmińskiej oraz Sochaczewa.

Po przegraniu meczu z Łodzią oraz zwycięstwach z pozostałymi zespołami awansowaliśmy do półfinału walcząc o miejsca 1-4. Tam graliśmy z drużyną z Lublina pokonując ją dopiero w drugiej dogrywce 3-2. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się z zespołem z Jarocina. Po niezwykle dramatycznym meczu i drugiej dogrywce pokonaliśmy naszych przeciwników 5-4.

Zostaliśmy MISTRZEM klas VISzkolnej Ligi Rugby Tag.

Naszą szkołę reprezentowali:

Magdalena Kaszyńska, Nicola Kiedrzynek, Natalia Klekot, Fabian Godela, Hubert Synoradzki, Jakub Wiewióra, Dominik Garbaciak, Marcel Muskała, Miłosz Kośny Trenerem oraz opiekunem zespołu był Adam Marczewski.

Dzięki wielu godzinom treningów, litrów wylanego potu oraz determinacji trenera i zawodników osiągnęliśmy nasz wymarzony sukces.

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie