Wycieczka do Bałtowa

W drugim tygodniu września uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wycieczce do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wycieczka dofinansowana była ze środków Urzędu Miasta Częstochowa. W czasie kilkudniowego pobytu uczniowie mieli okazję przenieść się w prehistoryczne czasy okresu Jury i zapoznać się z żyjącymi przed milionami lat gatunkami zwierząt. W JuraParku dzieci mogły podziwiać 100 modeli dinozaurów wykonanych w ich naturalnych wymiarach, a w Muzeum Jurajskim obejrzeć setki skamieniałości z całego świata. Kolejną atrakcją było Prehistoryczne Oceanarium, w którym za pomocą trójwymiarowego przekazu, uczniowie mogli wyobrazi sobie głębię oceanu wraz z jego ówczesnymi mieszkańcami. W innej części kompleksu dzieci aktywnie spędziły czas poznając dzieje Słowian i historię zaklętą w murach najważniejszych zamków i pałaców Polski w miniaturze (w skali 1:25). Uczestnicy wycieczki, poruszając się amerykańskim schoolbusem, przeżyły wielką przygodę, obserwując zwierzęta, które żyją tutaj na otwartej przestrzeni, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Podsumowaniem wycieczek terenowych były warsztaty i lekcje historii. Edukację w plenerze uzupełniała również szalona zabawa w Parku Rozrywki, kinie 5D oraz emocjonujący zjazd na rollercoasterze.

Pobyt w Bałtowie pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

Opiekunowie grupy:  Anna Piotrowska, Renata Foltyniewicz, Ewa Szkamruk.