Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

 

 

 

 

Artykuły

Finał konkursu "Gry i zabawy kl. I-IV dziewcząt" 2015

2015-05-06

W dniu 06.05.2015 w Szkole Podstawowej nr 53 odbył się Finał Konkursu „Gry i zabawy kl. I-IV dziewcząt”.

W zawodach tych reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce.

GRATULUJEMY!!!

 

Szkoła

Slalom

Ringo

Szt.zwinn.

Skoki

Rzuty celu

Ławeczka

Czworaki

Skakanka

Suma pkt

Miejsce

22

7

7

8

8

2

8

8

8

56

1

SZm

8

8

7

7

1

7

7

7

52

2

54

6

2

6

6

8

6

6

6

46

3

39

3

5

5

2

7

5

4

5

36

4

Ling.

4

6

4

3

4

4

5

3

33

5

53

5

1

3

4

6

2

2

4

27

6

SPSK

2

4

2

1

4

3

3

1

20

7

2

1

3

1

5

4

1

1

2

18

8

W eliminacjach startowały szkoły: SP 52, SP25, SP48, SP12, SP 8, SP 49

 

Naszą szkołę reprezentowały:Kokot Zuzanna,Ptak Wiktoria,Klekot Natalia,Kiedrzynek Nicola,Miśta Julia,Fatyga Anna,Wojtala Paulina,Patrzyk Pola,Szczepanik Oliwia,Haduch Natalia, Synoradzka Julia,

 

Nauczyciel: Adam Marczewski

 

Szkolny konkurs czytelniczy ŁAMAŃCE JĘZYKOWE 2015

2015-04-30

30 kwietnia 2015r. uczniowie klas IV - VI zmierzyli się w szkolnym konkursie czytelniczym "Łamańce językowe". Odczytywali śmieszne wierszyki najeżone trudnymi wyrazami. Komisja w składzie: p. Małgorzata Popielarz, p. Ewa Szkamruk i p. Grażyna Derbis przyznała następujące miejsca:

I MIEJSCE Wiktoria Połcik (klasa VI)
II MIEJSCE Daria Sabat (klasa VI)
III MIEJSCE Jordan Hyla (klasa V)

Po rywalizacji obejrzeliśmy część artystyczną: przedszkolaki z udziału przedszkolnego zaśpiewały dla nas piosenkę "Kolorowa książka" (przygotowanie p. Brygida Puczyńska), obejrzeliśmy również inscenizacje o zaletach korzystania z biblioteki (uczennice z klasy V i VI)

Konkurs czytelniczy zorganizowany został z okazji niedawno obchodzonego Dnia Książki i Praw Autorskich przez p. Krzysztofa Góreckiego.

To jeszcze nie był koniec atrakcji, bowiem wczoraj (29 kwietnia), przypadał Międzynarodowy Dzień Tańca - z tej okazji na sam koniec zobaczyliśmy układ taneczny w wykonaniu uczennic kas V i VI, przygotowanych pod kierunkiem p. Tomasza Skalskiego.

III Turniej Częstochowskiej Ligi Rugby 2015

2015-04-28

Grupa A:

SP15 – SP22 4 : 4

SP12 – SP15 1 : 5

SP22 – SP12 7 : 1

 

Grupa B:

SP29 – SP52 0 : 2

SP27 – SP29 1 : 4

SP52 – SP27 4 : 1

 

mecz o 5. miejsce : SP27 – SP12 3 : 1

mecz o 3. miejsce : SP29 – SP15 5 : 2

mecz o 1. miejsce : SP22 – SP52 7 : 2

 

---Klasyfikacja turnieju---

1. SP22
2. SP52
3. SP29
4. SP15
5. SP27
6. SP12

 

Aktualna klasyfikacja całego cyklu (po trzech turniejach):

1. SP15 - 16+18+5= 39 pkt.
2. SP29 - 11+13+7= 31 pkt.
3.
SP22 - 5+11+14= 30 pkt.
4. SP52 - 9+7+9= 25 pkt.
5. SP27 - 1+9+3= 13 pkt.
6. SP12 - 7+3+1= 11 pkt.
7. SPDLS - 0+5+0= 5 pkt.
8. SP51 - 3+1+0= 4 pkt.

 

III Turniej Częstochowskiej Ligi Rugby 2015

2015-04-28

Grupa A:

SP15 – SP22 4 : 4

SP12 – SP15 1 : 5

SP22 – SP12 7 : 1

 

Grupa B:

SP29 – SP52 0 : 2

SP27 – SP29 1 : 4

SP52 – SP27 4 : 1

 

mecz o 5. miejsce : SP27 – SP12 3 : 1

mecz o 3. miejsce : SP29 – SP15 5 : 2

mecz o 1. miejsce : SP22 – SP52 7 : 2

 

---Klasyfikacja turnieju---

1. SP22
2. SP52
3. SP29
4. SP15
5. SP27
6. SP12

 

Aktualna klasyfikacja całego cyklu (po trzech turniejach):

1. SP15 - 16+18+5= 39 pkt.
2. SP29 - 11+13+7= 31 pkt.
3. 
SP22 - 5+11+14= 30 pkt.
4. SP52 - 9+7+9= 25 pkt.
5. SP27 - 1+9+3= 13 pkt.
6. SP12 - 7+3+1= 11 pkt.
7. SPDLS - 0+5+0= 5 pkt.
8. SP51 - 3+1+0= 4 pkt.

Wycieczka 25.04.2015r.

2015-04-25
Powiększ zdjęcie

WYCIECZKA TURYSTYKI KWALIFIKOWANEJ

Przeł. Salmopol – Trzy Kopce Wiślańskie – Zakrzosek – Ustroń Dobka

25.04.2015r.

VI Parada Postaci Literackich 2015

2015-04-23

23 kwietnia 2015r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich nasze przedszkolaki wzięły udział w VI Paradzie Postaci Literackich. Dzieci przemaszerowały III Aleją, a następnie prezentowały swoje stroje w konkursie na najciekawsze przebranie. Jury - w składzie przedstawicieli władz oświatowych z Urzędu Miasta Częstochowy - przyznało I-wsze miejsca za przebrania: Weroniki Markowskiej, Alicji Malichy i Piotra Boka.

Gratulujemy;)

Promowanie zdrowia w naszej szkole

2015-04-20

W szkole realizowany jest program „Mleko z klasą” adresowany do uczniów klas I – VI szkół podstawowych  i oddziału przedszkolnego.                                

Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.

Realizowany jest również program „Owoc w szkole” – skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie.

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Kartka Wielkanocna" 2015

2015-03-31

Przed samymi Świętami Wielkanocnymi rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą kartkę wielkanocną zrobioną techniką origami płaskiego. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas I - III.

Organizatorzy przyznali następujące miejsca:

I MIEJSCE Zuzanna Radzioch ZSP nr 2
Zuzanna Całus MP nr 37
II MIEJSCE Michalina Sztuka SP nr 14
Kacper Sitak MP nr 37
Julia Malczewska MP nr 17
III MIEJSCE Igor Kluczewski MP nr 37
Weronika Markowska SP nr 22
Pola Patrzyk SP nr 22
WYRÓŻNIENIA Emilia Kotlińska MP nr 37
Zuzanna Kowalewska SP nr 14
Maja Skrzesińska SP nr 14
Malwina Kawecka SP nr 49
Joanna Janecka MP nr 17

Organizatorami konkursu byli p. Brygida Puczyńska i p. Krzysztof Górecki.

Gratulujemy zwycięzcom!

II Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Damskie zajęcia"

2015-03-03

Z okazji nadchodzącego Święta Kobiet nasza szkoła już drugi raz zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Damskie Zajęcia"
Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas I - III oraz dzieci z przedszkoli.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach:

KATEGORIA DZIECI Z PRZEDSZKOLI I UCZNIOWIE KLASY I
I MIEJSCE Natan Kluźniak - Miejskie Przedszkole nr 1
II MIEJSCE Jakub Janusz - oddział przedszkolny SP 22
III MIEJSCE Zuzanna Michalak - kl. I SP 14
WYRÓŻNIENIE Jagoda Mermer - Miejskie Przedszkole nr 1

KATEGORIA UCZNIOWIE Z KLAS II I III
I MIEJSCE Weronika Patysiak - kl. III SP 22
II MIEJSCE Krystian Polak - kl. II SP 22
III MIEJSCE Aleksandra Pietrzak - kl. III SP 14
WYRÓŻNIENIE Krzysztof Klinginberg - kl. III SP 22

Konkurs zorganizowali p. Jolanta Walczak i p. Krzysztof Górecki

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do następnych konkursów!

Międzyszkolny Turniej Unihokeja 2015

2015-01-29

29 stycznia 2015r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Unihokeja o Puchar "Dyrekcji Szkoły".
Po zaciętych rozgrywkach uczniowie z czterech szkół zajęli następujące miejsca:
I MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 22
II MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 24
III MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 27
IV MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 12

GRATULACJE!!!