Wakacyjny obóz sportowy rugby - Zgorzałe 2015

W dniach 18-25.08.2015r. w Zgorzałem na Kaszubach odbył się obóz sportowy rugby, w którym brało udział ok. 100 uczniów z całej Polski. Dzięki sukcesom osiągniętym w poprzednim roku szkolnym mogła w nim wziąć udział trójka uczniów z naszej szkoły: Julia Synoradzka, Oskar Zalewski,

Kacper Wypych. Opiekunem grupy z woj. śląskiego był Adam Marczewski. Obóz finansowany był z środków Polskiego Związku Rugby i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uczestnicy rozlokowani byli w ośrodku wczasowym „Sosnówka”, leżącym nad pięknym jeziorem. Korzystaliśmy z dobrze przygotowanego boiska, uczestnicząc dwa razy dziennie w treningach, ucząc się podstaw rugby. Braliśmy udział w wycieczce do Gdańska i Sopotu, oglądaliśmy mecz ligowy rugby Lechii Gdańsk.

Dobra pogoda, smaczne jedzenie, miła atmosfera i zmęczenie po treningach sprawiły, że wszyscy bardzo miło wspominamy wakacyjny tydzień.