Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, swięto dzięki któremu przypominać można o zaletach czytania. Dzięki czytaniu - temu głośnemu i temu cichemu również - rozwijamy słownictwo, pobudzamy do działania wyobraźnię, rozwijamu myślenie i zdobywamy nowa wiedzę. A głośne czytanie dodatkowo pogłebia więź między czytającym a słuchaczem.

W ramach tego święta p. Monika Wąsińska - nauczyciel bibliotekarz odwiedziła oddział przedszkolny, któremu przeczytała książkę Rokszany Jędrzejewskej - Wróbel "Księżniczka" (książka dostępna w bibliotece szkolnej dzięki projektowi "Książki Naszych Marzeń"). Opowieści przysłuchiwali sie nasi przedszkolacy wraz z własnoręcznie wykonanymi wiewiórkami:)