Królowa Śniegu

20 grudnia 2018 roku społeczność naszej szkoły mogła obejrzeć adaptację znanej baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI i VII przeniosło zgromadzoną widownię w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili historię Gerdy i Kaja rozdzielonych przez złą królową i towarzyszyli dziewczynce, która podjęła decyzję o odnalezieniu przyjaciela.

Baśń o sile przyjaźni i zwycięstwie dobra nad złem wprowadziła wszystkich w piękny, świąteczny nastrój. Na długo zapamiętamy role głównych postaci: Gerdy- Nicoli Kiedrzynek i Kaja- Maksymiliana Bieńka, tytułowej Królowej Śniegu- Weroniki Patysiak i Babci- Olgi Wacheckiej, ale także Młodej Rozbójniczki- Poli Patrzyk i jej dobrodusznych towarzyszy- Krzysztofa Klingenberga, Anny Fatygi i Magdaleny Kaszyńskiej. Do Krainy Zapomnienia przeniosła nas Kwietna Staruszka – Laura Sałomońska i pełen wdzięku taniec kwiatów w wykonaniu Niny Dudek, Weroniki Karczewskiej i Victorii Ptak. Postaci niosące pomoc Gerdzie: Gawron- Krystian Polaka, Księżniczka- Victoria Ptak, Książę- Marcin Całus i dzielny Renifer- Oskar Mucha również trafiły do serc naszej publiczności.

Największe wrażenie zrobiła na wszystkich scena ukazująca narodziny zła, w której mogliśmy podziwiać brawurową grę Dominika Garbaciaka, Marcela Muskały, Huberta Synoradzkiego i Jakuba Wiewióry.

Uczniowie wystąpili w nastrojowej, zimowej scenerii przygotowanej przez Panią Aldonę Smoląg. Autorki szkolnego przedstawienia: Pani Ewa Szkamruk i pani Renata Foltyniewicz były bardzo dumne ze swoich młodych aktorów.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor podziękowała wykonawcom i nauczycielom za przygotowanie spektaklu oraz złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas młodszych i klas starszych również przyłączyli się do życzeń, obdarowując wszystkich nauczycieli drobnymi upominkami.