II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej „English Poetry”

31 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej „English Poetry”. Podobnie jak w roku ubiegłym, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczestnikami byli uczniowie z 8 szkół Częstochowy i powiatu. Z Częstochowy gościliśmy: SP29, SP32, SP37, SP50, SP53; z powiatu: SP z Czarnego Lasu, ZSP ze Słowika oraz ZSP z Jaskrowa. Z klasy VI wystąpiło 8 uczniów / uczennic, z klasy VII – 5 osób, z klasy VIII - 5 osób.

Ze względu na obchodzony w maju „Dzień Matki” każdy uczestnik miał za zadanie wyrecytować utwór poświęcony mamie. Recytujących oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Marta Lipska – nauczyciel – konsultant języka angielskiego z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie; p. Magdalena Borowiecka – nauczycielka języka angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Biegańskiego w Cz-wie oraz p. Agata Czarnecka – lektorka języka angielskiego ze szkoły językowej Profi Lingua w Cz-wie. Poziom konkursu był naprawdę wysoki, a komisja konkursowa dokonując oceny występu brała pod uwagę nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu, ale również prawidłową wymowę, akcent, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury wyłoniło laureatów konkursu recytatorskiego w trzech kategoriach: klasa VI, klasa VII i klasa VIII. Oto wyniki:

Zwycięzcami w klasie szóstej zostali:

I miejsce – Alicja Gawron ZSP z Jaskrowa – „Mothers are Special”

II miejsce – Igor Grzyb SP 37 – „Advice from My Mum”

III miejsce – Alicja Kić – SP z Czarnego Lasu – „A Mother loves”

Wyróżnienie - Aleksandra Dróżdż – ZSP ze Słowika

Laureatami klasy siódmej zostali:

I miejsce – Daria Sitek – ZSP ze Słowika – „ I don’t need you”

II miejsce – Julia Szulc – SP z Czarnego Lasu – „No charge”

III miejsce – Aleksandra Janus – SP 53 – „ Never enough”

Zwycięzcami w klasie ósmej zostali:

I miejsce – Izabela Szulc – SP z Czarnego Lasu – „Mothers”

II miejsce – Aleksandra Szuba – ZSP z Jaskrowa – „My loving Mother”

III miejsce – Weronika Swodczyk – SP 29 – „A rose for Mother”.

Na zwycięzców czekały cenne nagrody. Najcenniejszą nagrodą był voucher na 120 godzinny kurs języka angielskiego ufundowany przez Profi Lingua w Częstochowie, który otrzymała Daria Sitek - zwyciężczyni z klasy VII. Wszyscy uczestnicy opuścili mury naszej szkoły z upominkami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom, zwycięzcom - gratutujemy! I oczywiście zapraszamy na kolejne edycje konkursu:)