Pożegnanie uczniów klasy VIII

19 czerwca 2019 r. uczniowie klas starszych żegnali nie tylko rok szkolny 2018/2019. Po kilku latach przerwy przyszło nam pożegnać najstarszą z klas uczęszczającą do SP nr 22 – klasę VIII. Uroczystość przygotowali żegnający się ze szkołą ósmoklasiści wraz z wychowawcą – panem Adamem Marczewskim. Tuż po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Kałużna, która podsumowała miniony rok szkolny i życzyła wszystkim uczniom i rodzicom udanych wakacji. Szczególnie ciepłe słowa skierowane zostały do najstarszego rocznika

W części oficjalnej uroczystości nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru uczniom klasy VII i ślubowanie uczniów klasy VIII. Pani dyrektor i wychowawcy wręczyli świadectwa uczniom wyróżnionym (najwyższą średnią ocen w szkole osiągnął Krzysztof Klingenber z klasy VII – 5,50), nagrodzona została uczennica klasy VI – Natalia Klekot, która może pochwalić się 100% frekwencją w minionym roku szkolnym. Ponadto wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w konkursach pozaszkolnych, a także uczniom klasy VIII, którzy regularnie reprezentowali szkołę zawodach sportowych. Oskar Zalewski za dwukrotnie otrzymał Srebrną Tarczę Absolwenta, a Julia Czerwińska – Brązową Tarczę Absolwenta. Podziękowaliśmy również rodzicom, którzy wspierali w pracy wychowawców i nauczycieli. Absolwentów pożegnali uczniowie klasy VII, wręczając im niespodzianki. Samorząd Uczniowski klas starszych podziękował pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za miniony rok szkolny kierując do wymienionych miłe słowa i wręczając kwiaty.

Część artystyczna pełna była wspomnień i wzruszeń, choć nie brakowało akcentów humorystycznych. Uczniowie klasy VIII na wesoło przedstawili profil ucznia, zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i pokazali jak bardzo zmienili się na przestrzeni kilku lat spędzonych w SP 22. Finał uroczystości obfitował we łzy żegnających się ósmoklasistów, za którymi już tęsknimy.