Jak być bezpiecznym?

W naszej szkole staramy się, aby wszyscy uczniowie byli swiadomi tego, jak być bezpiecznym. Na początku każdego roku szkolnego dzieci z klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy panią policjantkę, która spotkała się z uczniami klas młodszych. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Tematem spotkania były zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Nasz Gość przypomniał również o korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych, a także przypomniał jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Powtórzone zostały także numery alarmowe, ale największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez panią policjantkę podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, a także obejrzeć wnętrze radiowozu. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.