Wycieczka do Łodzi

9 października uczniowie z klas 4 i 5 uczestniczyli w wycieczce do Łodzi, gdzie w Teatrze „Pinokio" obejrzeli spektakl pt. „Koralina" w reżyserii Koraliny Maciejaszek. Sztuka jest adaptacją powieści Neila Gaimana o tym samym tytule. Główna bohaterka, Koralina, odkrywa surrealną rzeczywistość marzeń i fantazji, która skrywa niebezpieczne tajemnice. Spektakl łączy teatr żywego planu z elementami teatru lalek. Po widowisku teatralnym uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat kulturalnego zachowania w teatrze. Następnie, zjadłszy smaczny obied, udali się do Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie aktywnie poznawali tajniki myśli naukowej i technicznej od końca XIX wieku po czasy współczesne. W Planetarium obejrzeli film pt. „Dobór naturalny". W pradawne czasy zabrał uczniów wielki uczony i odkrywca Karol Darwin, który zbadał jak powstają nowe gatunki roślin i zwierząt. Zobaczyliśmy także, jak wygląda niebo nad Łodzią w czasie naszego pobytu w mieście. Wszystko co dobre szybko się kończy, niestety! Do Częstochowy wracaliśmy rozemocjonowani i zadowoleni. Polecamy łódzkie atrakcje edukacyjne w EC1 oraz Teatrze „Pinokio". Warto tam być!