Pasowanie na Ucznia SP 22

25 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 22 w Częstochowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Część artystyczną przygotowały pani Monika Soberka - wychowawca klasy I oraz pani Marta Bawarczyk.

Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zachwyciły wszystkich zebranych. ,,Nowi” uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki (nawet w języku angielskim).

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie uczniów, dokonane przez goszczącego podczas tej niezwykle wzruszającej uroczystości pana Grzegorza Papalskiego – Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz pani Agnieszki Kałużnej – Dyrektora Szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, książeczek oraz rożków obfitości.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty.