Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Uroczystość Konstytucji 3 Maja

2018-05-09
Powiększ zdjęcie

W baśniowym świecie Andersena

2018-05-09
Powiększ zdjęcie

9 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny konkurs czytelniczy „W baśniowym świecie Andersena” przeznaczony dla uczniów klas młodszych częstochowskich szkół. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie: SP 1, SP 12, SP 47 i SP 48, którzy – wraz z trzecioklasistami z SP 22 – rywalizowali w siedmiu zróżnicowanych zadaniach konkursowych, dotyczących baśni H. CH. Andersena. Turniej przebiegał w miłej atmosferze, a wykonywane przez uczestników zadania przyniosły wiele frajdy. Ogłoszenie wyników rywalizacji poprzedziła przedstawiona przez organizatorkę, panią Brygidę Puczyńską prezentacja dotycząca postaci słynnego baśniopisarza. A oto wyniki konkursu:

I miejsce – drużyna składająca się z uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 47 w Częstochowie (skład: Julia Olczyk, Zuzanna Pacuda i Natan Basiak),

II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Częstochowie (skład: Natalia Karczewska, Julia Milejska i Mateusz Kubiak),

III miejsce - drużyna składająca się z uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 47 w Częstochowie (skład: Patrycja Czarnecka, Hanna Strach i Mikołaj Klimczak).

Wygranym - gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy:)

 

Czytaj więcej o: W baśniowym świecie Andersena

Lekcja historii na Złotej Górze

2018-05-09
Powiększ zdjęcie
W środę 9 maja delegacje klasy V, VI i VII wraz nauczycielem historii p. Adamem Dłużniakiem udały się na Złotą Górę. Tam przy pomniku poświęconym jeńcom okresu II wojny światowej odbył się wykład na temat historii tego mało znanego częstochowianom obiektu. Zapalono też symboliczny znicz. W tym miejscu w latach 1941-1944 istniał niemiecki obóz dla jeńców sowieckich, z których prawdopodobnie kilkanaście tysięcy poniosło śmierć, głównie w wyniku głodu i chorób.
Czytaj więcej o: Lekcja historii na Złotej Górze