Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Mikołajki na sportowo i wesoło 2018

2018-12-05
Powiększ zdjęcie

5 grudnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole cykliczna impreza integracyjna z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Częstochowie "Mikołajki na sportowo i wesoło". Podczas wydarzenia dzieci wzięły udział w zabawowych konkurencjach sportowych: sanki św. Mikołaja, przerzucanie worków z komina do komina, slalom między znakami drogowymi. Na koniec zabawy zawodnicy mieli za zadanie ułożyć puzzle świąteczne, które tworzyły wzór pierniczków. Oczywiście nie zapomniał o nas św. Mikołaj, który wszystkich obdarował słodkimi upominkami. Każda grupa otrzymała dodatkowo prezent ufundowany przez WORD.

Czytaj więcej o: Mikołajki na sportowo i wesoło 2018

151. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

2018-12-05
Powiększ zdjęcie

5 grudnia 2018 r. uczennice naszej szkoły: Pola Patrzyk i Liliana Komorowska pod opieką pani Marioli Plasyk wzięły udział w obchodach 151. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie uroczystości  odśpiewano hymn państwowy, odsłonięto pamiątkową tablicę  na budynku Ratusza Miejskiego „Częstochowa dla Niepodległej”, odbyło się ślubowanie Korpusu Kadetów Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie i Szkoły Podstawowej nr 19 w Częstochowie oraz złożono kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta Częstochowy, Związek Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej Towarzystwo Przyjaciół Józefa Piłsudskiego  Oddział w Częstochowie, Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 19 im. J. Tuwima w Częstochowie.

Czytaj więcej o: 151. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego