Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

III miejsce Szymona Stachowicza

2021-01-20

Jest nam ogromnie miło poinformować, że Szymon Stachowicz, uczeń klasy VII zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Biblioteczno – Literackim „MOJA BIBLIOTEKA”.

Opiekunem Szymona jest p. Monika Wąsińska.

Gratulujemy!

Głównym celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej oraz podzielenie się osobistymi przemyśleniami związanymi z działalnością bibliotek. Taka forma konkursu miała też za zadanie ukazać twórczą aktywność uczniów jako źródła osobistej satysfakcji. Konkurs dał możliwość rozbudzenia marzeń, wykazania się oryginalnością stylu, języka i formy. Ukazał innowacyjność młodych twórców. Uczestnicy nadsyłali prace niezwykle różnorodne, nie tylko pod względem treści, ale i formy. 

Czytaj więcej o: III miejsce Szymona Stachowicza

Lektury w cyfrowej Bibliotece Narodowej

2021-01-20

Biblioteka Narodowa https://polona.pl/ , realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, przygotowała kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Zachęcamy do zapoznania się publikacją.

Szczegółowa informacja dostępna jest także na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/cyfrowa-biblioteka-dla-uczniow-i-studentow

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej https://polona.pl/  przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak  i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Szczegółowa informacja dostępna jest także na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/cyfrowa-biblioteka-dla-uczniow-i-studentow

Czytaj więcej o: Lektury w cyfrowej Bibliotece Narodowej