Jesteś tutaj: Start

Dzień Kobiet w Dziennym Domu SENIORA + WIGOR

2019-03-15

8 marca 2019 r. uczniowie klas I - III pod opieką p. M. Bawarczyk i p. B. Chatys odwiedzili Dzienny Dom SENIOR + WIGOR mieszczący się przy ul. Marysia prowadzony przez Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki dedykowane seniorom, w szczególności paniom, ze względu na obchodzony wówczas Dzień Kobiet. Na zakończenie uczniowie SP nr 22 złożyli życzenia wszystkim zgromadzonym kobietom.

V Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadpodstawowych i Ponadgimnazjalnych

2019-03-11

26 marca 2019 r. w godzinach 16.30 – 18.30 uruchomiony zostanie w Szkole Podstawowej nr 7 w Częstochowie, mieszczącej się przy ul. Zamenhofa 23 V Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadpodstawowych i Ponadgimnazjalnych dla uczniów i rodziców.

Ze względu na godziny popołudniowe, zainteresowani ofertami szkół uczniowie i rodzice będą mieli szansę na indywidualne konsultacje z nauczycielami i uczniami szkół zawodowych i liceów.

Targi Zawodowiec 2019

2019-03-11

13-14.03.2019 roku w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 w godzinach 9:00 - 15:30 odbędą się targi Zawodowiec 2019.

Targi Zawodowiec to okazja do zapoznania się z ofertą częstochowskich szkół średnich, a także z uczniami i nauczycielami tworzącymi poszczególne szkoły. Każda z placówek prezentuje się razem ze swoimi partnerami biznesowymi, którymi są firmy wspierające, współpracujące i oferujące zatrudnienie absolwentom. W tym roku oprócz oferty edukacyjnej, na wszystkich przybyłych czekać będą dodatkowe atrakcje: turniej minigolfa, pokazy musztry wojskowej, pokaz tańca i mody - a wszystko przy poczęstunku zrobionym przez szkołę gastronomiczną.

Rekrutacja uzupełniająca do projektu "Odkryj w sobie talent!"

2019-03-08

Ogłaszamy rekrutację uzupełniającą do projektu "Odkryj w sobie talent!". Nabór trwa od 08 do 18.03.2019 r. Pełna dokumentacja w załącznikach.

Wyszukiwarka zawodów

2019-03-01

Informujemy, że na stronie internetowej RODN „WOM” w Częstochowie zamieszczono wyszukiwarkę zawodów „Wybieram zawód dla siebie - Informator o szkolnictwie branżowym” z terenu Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego (rok szkolny 2019/2020). Narzędzie to ułatwi uczniom podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Link https://womczest.edu.pl/wybieram-zawod/  do wyszukiwarki.

Dni Otwarte - zapraszamy!

2019-02-28

Postępowanie zalecane w celu zapobiegania grypie

2019-02-25

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką informacyjną Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczącą postępowania w celu zapobiegania grypie.

Radosnych i bezpiecznych ferii

2019-02-08

11 lutego 2019 r. rozpoczną się ferie zimowe. Wszystkim Uczniom naszej szkoły oraz ich Rodzinom życzymy udanego, radosnego czasu spędzonego na wesołych zabawach.

Aby ten czas był radosny i pozbawiony trosk, pamietać należy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami.

Ferie zimowe 2019

2019-02-06

Zbliża się czas wypoczynku zimowego uczniów woj. śląskiego. Aby ferie były radosnym i spokojnym terminem, zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem Bezpiecznego Wypoczynku - publikacją MEN (link po kliknięciu obrazka) oraz z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców (zamieszczony w załączniku).

Bezpłatne przejazdy uczniów w czasie ferii

2019-02-04

Zarząd Województwa Śląskiego z inicjatywy Pana Marszałka podjął decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży szkolnej pociągami Kolei Śląskich w czasie trwania ferii zimowych w województwie śląskim tj. od północy 08/09 lutego br. do 24 lutego br.

Oferta dotyczy całej siatki połączeń Kolei Śląskich (poza odcinkiem przygranicznym Chałupki-Bohumin). Do bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży przebywających w tym czasie na terenie województwa śląskiego uprawnia ważna legitymacja szkolna szkół podstawowych, gimnazjalnych, branżowych i średnich z obszaru całej Polski. Młodsze dzieci mogą korzystać z przejazdów na postawie dokumentu potwierdzającego ich wiek.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.slaskie.pl/content/kolej-na-ferie?q=kolej%20na%20ferie