Jesteś tutaj: Start

2018-06-25

Bezpieczny wypoczynek

2018-06-24

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami MEN zawartymi w „Poradniku bezpiecznego wypoczynku” - publikacji, która zawiera niezbędne praktyczne wskazówki dotyczące zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Warto także skorzystać ze strony https://wypoczynek.men.gov.pl, zawierającej m.in. bazę wypoczynku, ważne wskazówki dotyczące organizatorów wycieczek i wyjazdów, wiele wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży.

W załącznikach: PORADNIK BEZPICZNEGO WYPOCZYNKU i LISTA RZECZY DO SPAKOWANIA NA WAKACJE

Program "Dobry Start"

2018-06-24

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci.

To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wsparcie otrzymać może 4,6 mln uczniów. Koszt realizacji świadczenia szacuje się na ok. 1,4 mld zł rocznie.

Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.

Akcja BEZPIECZNE WAKACJE 2018

2018-06-24

W związku z rozpoczętym okresem letnim 2018 Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Częstochowie rozpoczyna akcję, której celem jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie działalności informacyjno - edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

W załącznikach znajdują się istotne informacje i wskazówki, których stosowanie prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w trakcie przerwy wakacyjnej.

I miejsce w konkursie na Małe Formy Teatralne

2018-06-12

Z radościa informujemy, że spektakl "Oskarżony - Alkohol" przygotowany przez koło teatralne "Flamingi" (uczniowie: Kacper Kuban, Oskar Zalewski, Weronika Patysiak, Dominik Garbaciak, Nicola Kiedrzynek, Tatiana Jeleń, Mateusz Dziwiński, Oliwia Zowczak, Zofia Pawlik i Maksymilian Sirek; opieka: p. Anetta Tkacz Zagórska i p. Monika Wąsińska) zajął I miejsce w konkursie na Małe Formy Teatralne pod hasłem "Młodość bez uzależnień".

Gratulujemy!

Uroczystość wręczenia nagród nastąpi 18 czerwca 2018r.  podczas Częstochowskich Dni Profilaktyki na Placu Biegańskiego.

Spotkanie ze strażakami

2018-06-11

Zmieszaj odwagę z uznaniem,
ofiarność i trud połóż na nie.
Dodaj charakteru siłę
i nieziemski wręcz wysiłek,
refleks i odpowiedzialność,
dobroć, sprawność oraz karność.
Dosyp szczyptę otwartości
i sto procent stanowczości.
Dopraw wszystko fachowością,
zimnej krwi sporą ilością.
Dodaj też jaszczurki zwinność,
byś mógł czynić swą powinność.
Zaufania jeszcze więcej
i gotowość do poświęceń.

Oto "recepta" dla tych, którzy chcieliby zostać strażakiem. Ale nasi uczniowie nie pozostali w kręgu fantazji. Dzięki zosganizowanemu w ramach Dni Profilaktyki spotkaniu ze strażakami, dzieci z SP 22 poszerzyły swoją wiedzę na temat: pracy strażaków, ale i bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie obejrzeli także prezentację nt. szkodliwości wypalania traw. Ogromną radość (nie tylko chłopcom) sprawiła możliwość obejrzenia wozu strażackiego, przymierzenia hełmu oraz spróbowania swoich sił w obsłudze węża strażackiego.

Kolejne podium dla naszych rugbystów!

2018-06-11

Uczniowie naszej szkoły trenujący rugby pod czujnym okiem pana Adama Marczewskiego przyzwyczaili nas do tego, że z każdego turnieju powracają z sukcesem. Tym razem 9 czerwca 2018r. w Krakowie reprezentacja mini żak (kl. IV i młodsi uczniowie) w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży Rugby wywalczyła II miejsce! BRAWO!

Drodzy Sportowcy z SP 22, bez obaw - nigdy nie znudzą nas Wasze sukcesy! Bądźcie nadal tak samo przewidywalni;)

SP 22 w gronie laureatów konkursu "Przyjazna szkoła"

2018-06-09

Z radościa informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie szkół, które spełniły warunki określone Regulaminem Konkursu na uzyskanie tytułu „Przyjazna Szkoła/Placówka” w ramach Kampanii Razem raźniej w roku szkolnym 2017/2018!

Konferencja Podsumowująca Kampanię „Razem raźniej” odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 12:00 w Katowicach.

Lista szkół/placówek: http://www.kuratorium.katowice.pl/wp-content/uploads/2018/06/lista-szkol-tytul-przyjazna-szkola.pdf

Festyn "Swięto Rodziny"

2018-06-09

Festyn promujący wspólną, rodzinną zabawę za nami. Dziekujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoja obecnością.

Gala podsumowująca projekt "Młodzi - Kreatywni"

2018-06-08

8 czerwca w Teatrze im. A. Mickiewicza odbyła się gala podsumowująca V edycję Projektu Informacyjno-Promocyjnego „Młodzi – Kreatywni”, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Podczas uroczystości prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski wręczyli pani dyrektor Agnieszce Kałużnej oraz panu Adamowi Marczewskiemu podziękowanie i list gratulacyjny.

Szczegółowe informacje: http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=10915