Kulturalna spółka, czyli SP 22 i Filia nr 2 zapraszają!

Artykuły

Kulturalna spółka, czyli SP 22 i Filia nr 2 zapraszają! Spotkanie nr 3

2018-04-13
Powiększ zdjęcie

13 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w zaprzyjaźnionej Filii nr2  Biblioteki Miejskiej im. Wł. Biegańskiego przy ul. W. Orlik-Rückemanna 35/37. Tematem trzeciego już spotkania naszej "kulturalnej spółki" była wiosenna łąka. Zajęcia zorganizowane przez panią Brygidę Puczyńską we współpracy z panią Moniką Wąsińską były doskonałym sposobem integracji uczniów naszej szkoły z dziećmi z dzielnicy Zawodzie, które zechciały przyjąć zaproszenie na spotkanie.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały krótkiej inscenizacji, nauczyły się wiosennej piosenki, wzięły udział w zabawach ruchowych i wykonały z papieru wielobarwne motyle. Na koniec nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

Juz oczekujemy kolejnych spotkań w ramach organizowanych w Filii nr 2 spotkań:)

Czytaj więcej o: Kulturalna spółka, czyli SP 22 i Filia nr 2 zapraszają! Spotkanie nr 3

Zapraszamy na spotkanie nr 3:)

2018-04-04

Kulturalna spółka, czyli SP 22 i Filia nr 2 zapraszają! Spotkanie nr 2

2018-03-22
Powiększ zdjęcie


Współpraca naszej szkoły z Filią nr 2 Biblioteki Publicznej w Częstochowie rozwija się na dobre. Kolejne spotkanie z cyklu „Kulturalna spółka, czyli SP 22 i Filia nr 2 zapraszają!” miało miejsce 21 marca, oczywiście w Filii nr 2 przy ul. Orlik-Rückemanna 35/37.

Na spotkanie pt. "Popołudnie wiosenno - przedświąteczne”, prowadzone przez panie Jolantę Walczak i Beatę Chatys przybyło spore grono dzieci - czytelników zaprzyjaźnionej biblioteki. Wspólnie spędzony czas upływał w miłej atmosferze. Twórcza praca przeplatała się z zabawą, dzięki której nasi uczniowie oraz czytelnicy Filii nr 2 poznawali się wzajemnie.

Uczniowie klas I-III SP 22 przygotowali na tę okazję i zaprezentowali gościom biblioteki piosenki o wiośnie. Słodki poczęstunek zakończył nasze spotkanie.

Na kolejną wizytę w Filii nr 2 już czekamy:)

 

Czytaj więcej o: Kulturalna spółka, czyli SP 22 i Filia nr 2 zapraszają! Spotkanie nr 2

Zaproszenie na spotkanie nr 2

2018-03-16

Spotkanie nr 1 - Popołudnie z dynią

2017-11-17

W piątek 17 listopada, w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Filią nr 2 w Częstochowie, panie Brygida Puczyńska i Renata Foltyniewicz zorgnizaowały imprezę integracyjną "Popołudnie z dynią". Wydarzenie miało miejsce w Filii nr 2 przy ul. Orlik - Ruckemanna. Uczestniczyli w nim uczniowie klas młodszych naszej szkoły oraz dzieci z pobliskich przedszkoli. Uczestnicy zajęć recytowały wiersze o dyni, słuchali baśni o "najsłynniejszej dyni", uczestniczyli w konkursach oraz wykonywali prace manualne. Nie zabrakło też poczęstunku - nie tylko dyniowego. Humor wszystkim dopisywał! Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało certyfikat i upominek.

Czytaj więcej o: Spotkanie nr 1 - Popołudnie z dynią

Zaproszenie na spotkanie nr 1

2017-11-03