Jesteś tutaj: Start / Paszport Przedszkolaka

Paszport Przedszkolaka

Nasza szkoła jest organizatorem zajęć integracyjnych z podopiecznymi Miejskiego Przedszkola nr 17 w Częstochowie:)

Artykuły

Jesienne drzewo

2020-11-08
Powiększ zdjęcie

Mimo aktualnie panującej sytuacji, nasza szkoła nie rezygnuje z Paszportu Przedszkolaka - projektu, który wpisał się już w tradycję SP nr 22. Nie możemy zaprosić do siebie młodszych kolegów i koleżanki, ala nadal chcemy, aby integracja uczniów naszej szkoły z podopiecznymi Miejskiego Przedszkola nr 17 w Częstochowie trwała.

Aby przedszkolaki nie zapomniały o SP 22, 6 listopada 2020 r. uczniowie klasy III, pod opieką pani Brygidy Puczyńskiej i pani Marioli Plaszczyk przygotowali pracę plastyczną "Jesienne drzewo". Pięknie pomalowane, ozdobione liśćmi dzieło przypominające o trwającej porze roku trafi do MP nr 17 i tam zostanie dokończone. W ten sposób powstanie wspólny obraz ilustrujący wierszyk:

Jesienne drzewa
Kolorami się mienią
Brązem, pomarańczem
Żółcią i czerwienią

Moje drzewo kolorów
Będzie też mieć wiele
Ich liście jak chmurki
Wokół pnia przykleję

I będę miał własne
Drzewo prześliczne
Jesienne, kolorowe
Po prostu magiczne

Autor: Agata Dziechciarczyk

Czytaj więcej o: Jesienne drzewo

Walentynkowe spotkanie

2020-02-12
Powiększ zdjęcie

Zbliżają się walentynki - się święto, dzięki któremu możemy przekazać naszym najbliższym pozytywne uczucia (miłość, sympatię, ale i przyjaźń) za pomocą drobnego upominku. Walentynki były również tematem ostatniego spotkania integracyjnego z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 17 jakie zorganizowały 12 lutego 2020 r. panie: Mariola Plaszczyk, Małgorzata Popielarz we współpracy z Moniką Wąsińską. Przedszkolaki, podczas wizyty w naszej szkole, wysłuchały wierszyka o tym święcie, obejrzały fragment filmu animowanego, a przede wszystkim wykonały piękne kartki okolicznościowe, które będą mogły przekazać swoim najbliższym.

Czytaj więcej o: Walentynkowe spotkanie

Bezpiecznie do szkoły

2019-10-13
Powiększ zdjęcie

Po raz kolejny w naszej szkole udowadniamy, jak ważne jest dla nas bezpieczeństwo najmłodszych. Nigdy za wiele na ten temat, więc 10 października zorganizowane zostało spotkanie dotyczące tej tematyki w ramach "Paszportu Przedszkolaka". Uczniowie klas I - III i Przedszkolaki z MP17 oglądali prezentację o zasadach ruchu drogowego dla pieszych, odgadywali zagadki, układali puzzle i odpowiadali na pytania. Każda grupa zaprezentowała ulubioną piosenkę o ruchu drogowym. W ten sposób pokazaliśmy, że tak ważna wiedza może być zaprezentowana w ciekawy sposób, a najmłodsi potwierdzili, że są ekspertami w tym temacie, za co otrzymali dyplomy, nagrody i odblaski.

Czytaj więcej o: Bezpiecznie do szkoły

KURCZAKI WIELKANOCNE

2019-04-01
Powiększ zdjęcie

Kolejne spotkanie w ramach projektu "Paszport Przedszkolaka" odbyło się 28 marca 2019 i dotyczyło tradycji związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17 i uczniowie klasy I SP nr 22 w Częstochowie wspólnie tworzyli obrazki przedstawiające kurczaczki wielkanocne wykonane  łączonymi technikami plastycznymi.

Czytaj więcej o: KURCZAKI WIELKANOCNE

Maski karnawałowe

2019-01-30
Powiększ zdjęcie

W ramach spotkań integracyjnych z podopiecznymi MP nr 17 w Częstochowie, uczniowie klasy III z wychowawcą p. Patrycją Szczypior 30 stycznia 2019 r. uczestniczyli w zajęciach w ramach "Paszportu Przedszkolaka". Tym razem dzieci wykonywały i zdobiły maski, które z pewnością przydadzą się podczas trwającego obecnie karnawału.

Czytaj więcej o: Maski karnawałowe

Święto książki - zajęcia z MP nr 17

2018-05-16
Powiększ zdjęcie

W środę 16 maja gościliśmy w naszej szkole dzieci z MP nr 17  w Częstochowie. Było to kolejne spotkanie integracyjne w ramach "Paszportu Przedszkolaka". Tym razem uczniowie klasy I razem z przedszkolakami z zapałem robili zakładki do książek. Efekty pracy były zachwycające! Ponadto dzieci obejrzały prezentację multimedią pt. "Zasady korzystania z książek". Organizatorkami spotkania były panie: Beata Chatys i Aldona Smoląg.

Czytaj więcej o: Święto książki - zajęcia z MP nr 17