Szkolny Klub Wolontariatu

Artykuły

Żonkilowe Pola Nadziei

2020-10-09

Szkolny Klub Wolontariatu zachęca wszystkich do włączenia się w Kampanię Pola Nadziei, ogólnoświatową kwestę na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Prosimy o wpłaty w wysokości 2 zł do wychowawców klas. Za zebrane pieniądze zakupione zostaną cebulki żonkili, które posadzimy w wybranym miejscu. Troska o powstałe w ten sposób Pole Nadziei wyraża solidaryzm z osobami objętymi opieką hospicyjną oraz uwrażliwia dzieci i młodzież na pomoc drugiemu człowiekowi. Przyłączając się do kampanii wspierasz ideę bezinteresownej pomocy, która niezwykle wzbogaca świat oraz twoje wnętrze.

Wpłaty przeznaczone zostaną na podopiecznych Hospicjum Częstochowskiego przy ul. Krakowskiej 45a.

Nasza szkoła weźmie również udział w konkursie na „Żonkilowe Pola Nadziei”, który polega na wykonaniu żonkilowych grządek, rabatek, poletek wzbudzających pozytywne uczucia wobec osób oczekujących naszej pomocy i wsparcia oraz wyrażających pragnienie dążenia do nadziei.

Pomaganie jest sztuką. Wyraź solidaryzm z podopiecznymi hospicjum i pozwól wzrastać swojemu Polu Nadziei!

Czytaj więcej o: Żonkilowe Pola Nadziei

I Ty możesz być św. Mikołajem

2020-10-09

Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w akcję Stowarzyszenia Patriotycznego ”Kresy” w Częstochowie, które organizuje zbiórkę dla Polaków mieszkajacych na Litwie, Białorusi i Ukrainie. W tym roku będzie ona trwać od 1 do 15 października 2020 r. i polegać będzie na zbiórce słodyczy z długa datą ważności, pakowanych fabrycznie. Dzięki takim darczyńcom jak my, św. Mikołaj przekaże polskim dzieciom z Kresów świąteczne paczki!

Czytaj więcej o: I Ty możesz być św. Mikołajem