Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Artykuły

Wesołego Alleluja!

2021-03-31

Samorząd Uczniowski przesyła najlepsze życzenia na Święta Wielkanocne. Link do filmu z życzeniami: TUTAJ

Czytaj więcej o: Wesołego Alleluja!

Życzenia świąteczne od SU

2020-12-21

Zachęcamy rónież do obejrzenia filmu z życzeniami TUTAJ.

Czytaj więcej o: Życzenia świąteczne od SU

Wiele twarzy Mikołaja:)

2020-12-09
Powiększ zdjęcie

 

Nasi uczniowie licznie odpowiedzieli na akcję Samorządu Uczniowskiowskiego „Mikołajkowe selfie”, dzięki czemu powstała spora galeria zdjęć w klimacie świątecznym:) Zachęcamy do jej obejrzenia!

Czytaj więcej o: Wiele twarzy Mikołaja:)

MIKOŁAJKOWE SELFIE

2020-12-04

Z okazji zbliżających się mikołajek Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w akcji szkolnej „Mikołajkowe selfie”.
Uczniowie, którzy pragną stać się szkolnymi Mikołajami, robią sobie selfie w czapce Mikołaja (wszelkie dodatki mile widziane) i przesyłają zdjęcie na adres:

Uczniowie klas I – III -  sp22.martabawarczyk@gmail.com

Uczniowie klas  IV – VIII - sp22.renatafoltyniewicz@gmail.com

Selfie zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Termin przesyłania zdjęć:  do 07.12.2020 do godz. 9:00.

NIECH MIKOŁAJE ODWIEDZĄ NASZĄ SZKOŁĘ!!!

 

Czytaj więcej o: MIKOŁAJKOWE SELFIE

Życzenia na Dzień Nauczyciela

2020-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

2020-10-14

Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Edukacji Narodowej, dzień w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów oraz wszystkich pracowników szkoły.
W związku z sytuacją pandemiczną nie możemy spotkać się podczas tradycyjnej akademii, dlatego też Samorząd Uczniowski klas starszych przygotował inne działania, które miały upamiętnić święto obchodzone 14 października - rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, instytucji która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.
Aby przypomnieć sobie informacje dotyczące Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas IV – VIII zapoznali się z prezentacją o obchodzonym święcie, następnie obejrzeli w klasach jeden z odcinków serialu dokumentalnego, którego autorką jest Dominika Kulczyk.” Edukacja Globalna – Efekt Domina”. Głównym celem tego projektu jest obudzenie w dzieciach
naturalnej chęci pomagania innym. Główna tematyka obejrzanego filmu to: problemy dzieci z biednych krajów Azji, ich edukacja, rola i praca nauczyciela. Po zapoznaniu się z filmem uczniowie opowiadali jakie są ich spostrzeżenia co do różnic między sytuacją dzieci pochodzących z Azji, ich możliwościami rozwoju i kształcenia, a tym jak wygląda nasza polska rzeczywistość. Kolejną częścią przygotowanych warsztatów była debata „Idealny nauczyciel, idealny uczeń” – uczniowie przygotowali kartki z informacjami, jakie cechy powinien mieć każdy z przedstawicieli ww. grupy. Finałem spotkania z wychowawcami były warsztaty artystyczne, podczas których powstały prace plastyczne na temat: „Mój ulubiony nauczyciel”.

Uczniowie klas młodszych również świętowali Dzień Edukacji Narodowej w grupach klasowych. Podczas przygotowanych przez wychowawców warsztatów dzieci obejrzały film, z którego dowiedziały się jak wyglądała szkoła wiele lat temu, zapoznały się z fragmentem filmu „Plastusiowy pamiętnik”, który stał się inspiracją do zajęć plastycznych. Uczniowie ulepili z plasteliny piękne prace – własne figurki Plastusia. W drugiej części zajęc plastycznych dzieci wykonały portrety nauczycieli.

Nie zabrakło życzeń i drobnych upominków dla szystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Słowa wielokrotnie powatarzane tego dnia to życzenia zdrowia, wytrwałości i spełnienia w pracy zawodowej:)

GALERIA

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Chłopca teatralnie i filmowo

2020-09-30

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas I - VI uczestniczyli w zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski pokazie spektaklu muzycznego "Zielony Kopciuszek" prezentowanego online. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

Po spektaklu dzieci miały okazję utrwalić zdobytą wiedzę wykonując ćwiczenia dotyczące zagadnień ekologicznych w kartach pracy.

Uczniowie klas VII i VIII spędzali to święto oglądając filmy.

W tak ważnym dla chłopców dniu, nie zabrakło życzeń od dziewczynek, laurek i upominków.

GALERIA

Czytaj więcej o: Dzień Chłopca teatralnie i filmowo