Rugby Tag w naszej szkole


Artykuły

Dwukrotnie IV miejsce

2018-10-08
Powiększ zdjęcie

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby

w kategorii Mini Żak (Rugby Tag) i żak (kontakt)

06.10.2018r. Bełchatów

 

W dniu 06.10.2018r. (sobota) na obiektach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby w kategorii Mini Żak (Rugby Tag) i Żak (kontakt).

Wystąpili w nim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 (kl. I-IV oraz V) reprezentując barwy Rugby Club Częstochowa.

W turnieju nasi reprezentanci osiągnęli wyniki:

Mini żak – rugby tag

Rozgrywki grupowe:

RCC I (SP22) – RC Bełchatów II 7 – 0

RCC I (SP22) – AZS AWF Warszawa 7 – 2

RCC I (SP22) – Budowlani Lublin 2 – 2

Półfinał

RCC I (SP22) – KS Budowlani Łódź 2 – 3

Mecz o 3 miejsce

RCC I (SP22) – Budowlani Lublin 3 – 6

 

W gronie 12 zespołów zajęliśmy IV miejsce.

 

Żak - kontakt(wspólna drużyna z SP52)

 

RCC I (SP22) – Budowlani Lublin 1 – 3

RCC I (SP22) – Ruda Śląska 3 – 2

RCC I (SP22) – Orkan Sochaczew 2 – 5

RCC I (SP22) – KS Budowlani Łódź 0 – 11

W gronie 5 zespołów nasza wspólna drużyna zajęła IV miejsce.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

Mini żak

Gładysz Kacper, Kiedrzynek Jakub, Godela Alan, Kokot Zuzanna,

Laskowski Kordian, Pustuł Miłosz, Lubczyńska Julia, Rupik Natan,

Mucha Dorian, Pietrzak Michał

Żak

Kośny Miłosz, Laskowska Emilia, Jeleń Tatiana, Słoniec Stanisław, Miodek Sergiusz

Opiekunem zespołu był Adam Marczewski

 

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: Dwukrotnie IV miejsce

I miejsce Mini Żak w Kaliszu!

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby

w kategorii Mini Żak (Rugby Tag) i żak (kontakt)

29.09.2018r. Kalisz

 

W dniu 29.09.2018r. (sobota) na Stadionie Rugby w Kaliszu odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby w kategorii Mini Żak (Rugby Tag) i żak (kontakt).

Wystąpili w nim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 (kl. I-IV oraz V) reprezentując barwy Rugby Club Częstochowa.

W turnieju nasi reprezentanci osiągnęli wyniki:

Mini żak

Rozgrywki grupowe:

RCC I (SP22) – RC Bełchatów 6 – 0

RCC I (SP22) – KR Husaria Kalisz 6 – 1

RCC I (SP22) – KS Budowlani Łódź II 4 – 2

RCC I (SP22) – KS Grom Wolsztyn 6 – 0

Finał:

RCC I (SP22) – SP5 Poznań 7 – 6

 

W gronie 10 zespołów zajęliśmy I miejsce.

 

Żak(wspólna drużyna z SP52)

 

W swoim pierwszym Turnieju w tej kategorii nasza wspólna drużyna

zajęła IV miejsce.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

Mini żak

Gładysz Kacper, Kiedrzynek Jakub, Godela Alan, Kokot Zuzanna,

Laskowski Kordian, Pustuł Miłosz, Lubczyńska Julia, Rupik Natan

Żak

Kośny Miłosz, Laskowska Emilia, Jeleń Tatiana, Słoniec Stanisław, Miodek Sergiusz

Opiekunem zespołu był Adam Marczewski

 

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: I miejsce Mini Żak w Kaliszu!

Kolejne podium dla naszych rugbystów!

2018-06-11

Uczniowie naszej szkoły trenujący rugby pod czujnym okiem pana Adama Marczewskiego przyzwyczaili nas do tego, że z każdego turnieju powracają z sukcesem. Tym razem 9 czerwca 2018r. w Krakowie reprezentacja mini żak (kl. IV i młodsi uczniowie) w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży Rugby wywalczyła II miejsce! BRAWO!

Drodzy Sportowcy z SP 22, bez obaw - nigdy nie znudzą nas Wasze sukcesy! Bądźcie nadal tak samo przewidywalni;)

Czytaj więcej o: Kolejne podium dla naszych rugbystów!

Ponownie II miejsce w Polsce!!!

2018-06-11

Podczas rozegranych 27 maja br., na jednym z największych stadionów w Polsce - Energa Gdańsk nasi uczniowie powtórzyli sukces w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag. Uczniowie klasy V SP 22 (zwycięzcy w województwie śląskim) uzyskali tytuł WICEMISTRZA POLSKI! W bardzo zaciętym i wyrównanym meczu finałowym nasi uczniowie przegrali z drużyną z Łodzi dopiero po dwóch dogrywkach.

Kolejność grupy A:

1. SP 14 Lublin

2. SP Cielcza

3. SP Dąbrowa Chełmińska

4. SP 4 Bolesławiec

 

Grupa B

 

01.  SP Sobolewo - SP 22 Częstochowa 0:4

 

02.  SP 54 Łódź - SP Sobolewo 4:0

 

03.  SP 54 Łódź - SP 9 Sopot 5:0

 

04.  SP 9 Sopot - SP Sobolewo 0:3

 

05.  SP 22 Częstochowa - SP 9 Sopot 6:1

 

06.  SP 54 Łódź - SP 22 Częstochowa 2:0

 

Kolejność grupy B:

 

1. SP 54 Łódź

 

2. SP 22 Częstochowa

 

3. SP Sobolewo

 

4. SP 9 Sopot

 

Półfinały

 

1A-2B  SP 14 Lublin - SP 22 Częstochowa 2:3

 

2A-1B  SP Cielcza - SP 54 Łódź 0:2

 

 

 

Finały

 

o miejsce VII: SP 9 Sopot - SP 4 Bolesławiec 0:4

 

o miejsce V: SP Dąbrowa Chełmińska - SP Sobolewo 2:1

 

o miejsce III: SP Cielcza - SP 14 Lublin 0:2

 

o miejsce I: SP 54 Łódź- SP 22 Częstochowa 2:1

 

 

 

Klasyfikacja:

 

1. Szkoła Podstawową nr 54 Łódź (Łódzkie)

 

2. Szkoła Podstawowa nr 22 Częstochowa (Śląskie)

 

3. Szkoła Podstawowa nr 14 Lublin (Lubelskie)

 

4. Szkoła Podstawowa Cielcza (Wielkopolskie)

 

5. Szkoła Podstawowa Dąbrowa Chełmińska (Kujawsko-Pomorskie)

 

6. Szkoła Podstawowa Sobolewo (Podlaskie)

 

7. Szkoła Podstawowa nr 4 Bolesławiec (Dolnośląskie)

 

8. Szkoła Podstawowa nr 9 Sopot (Pomorskie)

 

 

 

Naszą szkołę reprezentowali:

 

Magdalena Kaszyńska, Weronika Karczewska, Jakub Wiewióra, Hubert Synoradzki, Fabian Godela, Dominik Garbaciak, Marcel Muskała, Maksymilian Bieniek, Kacper Gładysz

 

Opiekunem zespołu był Adam Marczewski

 

 

 

 

 

GRATULUJEMY!!!!!!

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Ponownie II miejsce w Polsce!!!

Zwycięstwo klasy V w Mistrzostwach Śląska!

2017-10-07


W dniu 22.09.2017r na stadionie rugby w Bytomiu odbyły się I Mistrzostwa Śląska Tag Rugby Szkół Podstawowych dla klas IV, V, VI (w każdej kategorii występowało 9 zespołów). Naszą szkołę reprezentowały klasy IV i V. Rywalizowały one ze szkołami z Bytomia, Sosnowca oraz Częstochowy,osiągając wyniki:

Klasa IV

SP 22 – SP 38 Sosnowiec 2 – 2 (dogrywka 1 – 2)

SP 22 – SP 40 Sosnowiec 0 – 5

Klasa IV w swoim pierwszym turnieju zajęła 8 miejsce

Klasa V

Mecze grupowe

SP 22 – SP 9 Bytom 8 – 2

SP 22 – SP 21 Bytom 6 – 0

Mecze finałowe

SP 22 – SP 21 Sosnowiec 4 – 1

SP 22 – SP 40 Sosnowiec 7 – 0

Klasa V zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze

Naszą szkołę reprezentowali:

Klasa IV

Kokot Zuzanna, Jeleń Tatiana, Gładysz Kacper, Kiedrzynek Jakub, Słoniec Stanisław, Godela Alan, Ptak Wiktoria

Klasa V

Wiewióra Jakub, Synoradzki Hubert, Godela Fabian, Muskała Marcel, Kaszyńska Magdalena, Karczewska Weronika, Klekot Natalia

Opiekunem zespołów był Adam Marczewski

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: Zwycięstwo klasy V w Mistrzostwach Śląska!

IV Turniej Częstochowskiej Ligi Rugby Tag Szkół Podstawowych

2017-06-13


W dniu 13.06 2017r na stadionie CKS Budowlani odbył się ostatni IV Turniej Częstochowskiej Ligi Rugby Tag Szkół Podstawowych. Uczestniczyła w nim reprezentacja naszej szkoły osiągając wyniki:

 

SP 22 – SP 29 11 – 0

SP 22 – SP 27 8 – 3

SP 22 – SP 24 13 – 2

SP 22 – SP 52 4 – 4

 

Klasyfikacja turnieju
1. SP22 - 12 pkt.
2. SP52 - 7 pkt.
3. SP27 - 5 pkt.
4. SP29 - 3 pkt.
5. SP24 - 1 pkt.

Dzięki zwycięstwu w każdym z czterech turniejów nasza reprezentacja zajęła I miejsce w klasyfikacji końcowej.

Końcowa klasyfikacja Częstochowskiej Ligi Rugby (po IV Turniejach)
1. SP22 - 20+14+12+12= 58 pkt.
2. SP52 - 15+9+5+7= 36 pkt.
3. SP27 - 11+7+7+5= 30 pkt.
4. SP29 - 9+5+0+3= 17 pkt.
5. SP21 - 13+0+3+0= 16 pkt.
6. SP46 - 7+1+1+0= 9 pkt.
7. SP24 - 5+0+0+1= 6 pkt.
8. SP47 - 3+3+0+0= 6 pkt.
9. SP31 - 1+0+0+0= 1 pkt.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

Julia Synoradzka (VI), Anna Fatyga (V), Oskar Zalewski (VI), Dastin Foltyn (VI), Karolina Michalczyk (VI), Maksymilian Sirek (V), Hubert Synoradzki (IV), Jakub Wiewióra (IV), Fabian Godela (IV)

Opiekunem zespołu był Adam Marczewski

 

GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej o: IV Turniej Częstochowskiej Ligi Rugby Tag Szkół Podstawowych

OGÓLNOPOLSKI FINAŁOWY TURNIEJ SZKOLNEJ LIGI RUGBY TAG 10.06.2017 ŁÓDŹ klasa IV

2017-06-10
Powiększ zdjęcie


 

W dniu 10.06.2017r na stadionie Budowlanych w Łodzi odbył się OGÓLNOPOLSKI FINAŁOWY TURNIEJ SZKOLNEJ LIGI RUGBY TAG w którym wystąpili zwycięzcy turniejów wojewódzkich.

Dzięki zwycięstwu w turnieju województwa śląskiego wystąpiła w nim reprezentacja naszej szkoły (klasa IV).

W turnieju finałowym zajęliśmy II miejsce, osiągając wyniki:

Rozgrywki grupowe

SP 22 – SP 54 Łódź 5 – 2

SP 22 – SP Ogorzeliny 8 – 1

SP 22 – SP 14 Lubin 7 – 5

SP 22 – SP 11 Zielona Góra 11 – 0

 

Finał

SP 22 – SP Lubomierz 3 – 7

 

Naszą szkołę reprezentowali:

Wiewióra Jakub, Synoradzki Hubert, Godela Fabian, Muskała Marcel, Kaszyńska Magdalena, Karczewska Weronika, Kiedrzynek Nicola , Bieniek Maksymilian

Opiekunem zespołu był Adam Marczewski

 

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: OGÓLNOPOLSKI FINAŁOWY TURNIEJ SZKOLNEJ LIGI RUGBY TAG 10.06.2017 ŁÓDŹ klasa IV

TURNIEJ FINAŁOWY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO SZKOLNEJ LIGI RUGBY TAG 08.06.2017

2017-06-08
Powiększ zdjęcie

 

W dniu 08.06.2017r na stadionie BURLOCH ARENA w Rudzie Śląskiej odbył się Turniej Finałowy Województwa Śląskiego Szkolnej Ligi Rugby Tag klas IV, V i VI. Naszą szkołę reprezentowały klasa IV i VI. Rywalizowały one ze szkołami z Rudy Śląskiej, Sosnowca oraz SP 52 z Częstochowy,osiągając wyniki:

Klasa IV

SP 22 – SP 6 Bytom 9 – 0

SP 22 – SP 36 Ruda Śląska 6 – 4

SP 22 – SP 52 Częstochowa 9 – 2

Klasa IV zajęła I miejsce awansując do finału ogólnopolskiego

 

Klasa VI

SP 22 – SP 52 Częstochowa 6 – 7

SP 22 – SP 36 Ruda Śląska 11 – 5

SP 22 – SP 35 Sosnowiec 14 – 0

Klasa VI zajęła II miejsce

 

 

Naszą szkołę reprezentowali:

Klasa IV

Wiewióra Jakub, Synoradzki Hubert, Godela Fabian, Muskała Marcel, Kaszyńska Magdalena, Karczewska Weronika, Kiedrzynek Nicola , Bieniek Maksymilian

Klasa VI

Synoradzka Julia, Zalewski Oskar, Foltyn Dastin, Fatyga Anna, Sirek Maksymilian, Heliński Mariusz, Pilis Wiktor, Michalczyk Karolina

Opiekunem zespołów był Adam Marczewski

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: TURNIEJ FINAŁOWY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO SZKOLNEJ LIGI RUGBY TAG 08.06.2017

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby

2017-05-24
Powiększ zdjęcie

W dniu 14.05.2017r. (niedziela) na Stadionie Budowlanych Łódź odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby w kategorii Mini Żak (Rugby Tag).
Wystąpili w nim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 (kl. IV) reprezentując barwy Rugby Club Częstochowa I.
W turnieju nasi reprezentanci osiągnęli wyniki:

Rozgrywki grupowe:
RCC I (SP22) – AZS Warszawa 8 – 3
RCC I (SP22) – Budowlani Lublin II 8 – 0
RCC I (SP22) – Fabrykanci Pabianice 5 – 3
RCC I (SP22) – BBRC Łódź 8 – 1

Finał:
RCC I (SP22) – Budowlani Łódź 3 – 4

W gronie 10 zespołów zajęliśmy bardzo dobre II miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:
Fabian Godela, Hubert Synoradzki, Jakub Wiewióra, Dominik Garbaciak, Marcel Muskała, Weronika Karczewska, Magdalena Kaszyńska, Nicola Kiedrzynek

Opiekunem zespołu był Adam Marczewski

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby

Turniej Rugby Tag (Mini Żak) Łódź 2016

2016-04-23
Powiększ zdjęcie

Mecze grupowe:

RCC I (SP22) – Fabrykanci Pabianice 3 – 3

RCC I (SP22) – Lechia Gdańsk 4 – 2

RCC I (SP22) – Budowlani Lublin 4 – 0

RCC I (SP22) – MKR Siedlce 2 – 2

RCC I (SP22) – RC Ruda Śląska 2 – 1

 

Mecze finałowe (miejsca 4 – 6):

RCC I (SP22) – UKS Skała 1 – 7

RCC I (SP22) – Orkan Sochaczew 1 – 6

 

W gronie 17 zespołów zajęliśmy 6 miejsce.

Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Turniej Rugby Tag (Mini Żak) Łódź 2016