Rugby Tag w naszej szkole


Artykuły

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA TAG RUGBY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

2019-11-05
Powiększ zdjęcie

6.09.2019 Częstochowa, 11.10.2019 Bytom, 28.10.2019 Sosnowiec

Na stadionach w Częstochowie, Bytomiu i Sosnowcu odbyły się trzy Turnieje Mistrzostw Śląska Tag Rugby Szkół Podstawowych dla klas IV, V, VI.                                                                         

Naszą szkołę reprezentowały klasy  IV i V. Rywalizowały one ze szkołami z Bytomia, Sosnowca, Rudy Śląskiej oraz Częstochowy.
I Turniej (Częstochowa)
Klasa IV
SP 22 – SP 27 Cz-wa             7 – 2
SP 22 – SP 52 Cz-wa             4 – 3
SP 22 – SP 40 Sosnowiec     5 – 0 
Klasa IV  zajęła I miejsce
Klasa V
Mecze grupowe
SP 22 – SP 21 Bytom            5 – 0
SP 22 – SP 6 Bytom              4 – 0
Półfinał
SP 22 – SP 27 Cz-wa              6 – 1
Finał
SP 22 – SP 6 Bytom               5 – 0 
Klasa V zajęła I miejsce

II Turniej (Bytom)
Klasa IV
Mecze grupowe
SP 22 – SP 40 Sosnowiec          4 – 0
SP 22 – SP 21 Bytom                11 – 0
Półfinał
SP 22 – SP 27 Cz-wa                  5 – 0
Finał
SP 22 – SP 40 Sosnowiec          3 – 1 
Klasa IV  zajęła I miejsce
Klasa V
Mecze grupowe
SP 22 – SP 21 Bytom                 4 – 0
SP 22 – SP 29 Sosnowiec          6 – 1
Półfinał
SP 22 – SP 43 Bytom                 8 – 2
Finał
SP 22 – SP 40 Sosnowiec          2 – 3 
Klasa V zajęła II miejsce

III Turniej (Sosnowiec)
Klasa IV
SP 22 – SP 52 Cz-wa                  3 – 1
SP 22 – SP 21 Bytom                 7 – 1
SP 22 – SP 27 Cz-wa                  9 – 2
SP 22 – SP 40 Sosnowiec          5 – 1 
Klasa IV  zajęła I miejsce
Klasa V
Mecze grupowe
SP 22 – SP 21 Bytom                 5 – 0
SP 22 – SP 27 Cz-wa                  7 – 0
Półfinał
SP 22 – SP 40 Sosnowiec          3 – 2
Finał
SP 22 – SP 6 Bytom                   6 – 1 
Klasa V zajęła I miejsce

W klasyfikacji końcowej Mistrzostw  Śląska Tag Rugby Szkół Podstawowych klasa IV i V zajęły I miejsce!

Naszą szkołę reprezentowali:
Klasa IV
Kiedrzynek Jakub, Rupik Natan, Mucha Dorian, Zowczak Natalia, Arciszewski Tomasz, Drążkiewicz Ireneusz, Runowski Oliwier, Bednarska Alicja,
Libertowski Mateusz
Klasa V
Arciszewska Daria, Godela Alan, Kokot Zuzanna, Kruk Dawid, Laskowski Kordian
Kasprzak Agata, Lubczyńska Julia, Bednarski Oskar

Opiekunem zespołów był Adam Marczewski

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: MISTRZOSTWA ŚLĄSKA TAG RUGBY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Turniej o Puchar Dyrektora SP nr 52

2019-05-31
Powiększ zdjęcie

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali zwycięzcami Turnieju o Puchar Dyrektora SP nr 52 w Częstochowie w rugby tag, który odbył się 31 maja 2019 r.! Najmłodsi podopieczni pana Adama Marczewskiego (uczniowie klas: I, II, III i IV) rozegrali sześć meczów, których ostateczne podsumowanie dało im pierwsze miejsce w turnieju. Dla najmłodszych było to pierwsze takie wydarzenie w życiu. Życzymy więcej udanych spotkań!

Czytaj więcej o: Turniej o Puchar Dyrektora SP nr 52

Podsumowanie rozgrywek szkolnych w rugby w roku szkolnym 2018/2019

2019-06-02

Szkoła Podstawowa nr 22 mistrzem Częstochowskiej Ligi Rugby!

Po trzech rozegranych w roku szkolnym 2018/2019 turniejach klasyfikacja generalnej w dwóch kategoriach wiekowych wygląda następująco:

Kat. kl. IV-VI
1. SP nr 22 - 26pkt.
2. SP nr 52 - 17pkt.
3. SP nr 27 - 11pkt.
4. SP nr 2 - 5pkt.
5. SP nr 29 - 1pkt.

Kat. kl. VII-3G
1. SP nr 22 - 41pkt.
2. SP nr 16 - 36pkt.
3. SP nr 52 - 27pkt.
4. SP nr 48 - 17pkt.
5. SP nr 21 - 16pkt.
6. SP nr 27 - 13pkt.
7. SP nr 33 - 8pkt.
8. SP nr 29 - 3pkt.
9. SP nr 2 - 1pkt.

Szczebel wojewódzki i ogólnopolski
Rozgrywki te są organizowane przez Polski Związek Rugby i odbywają się w trzech kategoriach wiekowych - kl. IV, kl. V i kl. VI. Półfinały wojewódzkie (po jednym przedstawicielu miasta w każdej kategorii) i finały ogólnopolskie (zwycięzcy półfinałów wojewódzkich) odbywają się po dwa razy w ciągu roku szkolnego - na początku zimy i późną wiosną.
W tych pierwszych (na początku zimy) półfinałach wojewódzkich, drużyny z Częstochowy były bezkonkurencyjne i wygrały we wszystkich kategoriach - SP nr 22 w kl. IV i VI i SP nr 52 w kl. V. Na ogólnopolskim finale rozegranym na warszawskim Torwarze, najlepszą ekipą w Polsce w kl. VI okazała się SP nr 22, a drugą w kl. V SP nr 52. W kategorii kl. IV SP nr 22 zajęła 5. miejsce.

Czytaj więcej o: Podsumowanie rozgrywek szkolnych w rugby w roku szkolnym 2018/2019

SP 22 MISTRZEM klas VI Szkolnej Ligi Rugby Tag!

2018-12-17
Powiększ zdjęcie

Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag

11.12.2018r hala Torwar w Warszawie

Dzięki udziałowi Szkoły Podstawowej nr 22 w projekcie „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży” realizowanego przez Polski Związek Rugby przy dofinansowaniu i wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki mogliśmy uczestniczyć w rozgrywkach Szkolnej Ligi Rugby Tag.

Braliśmy udział w eliminacjach miejskich, gdzie nasza klasa IV i VI awansowały do półfinału województwa śląskiego. W Rudzie Śląskiej naszymi przeciwnikami były zespoły z Bytomia, Rudy Śląskiej, Chorzowa i Świętochłowic. Nasze zespoły były bardzo skuteczne i po wygraniu wszystkich meczy awansowały do Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbył się 11.12.2018r w hali Torwar w Warszawie.

W turnieju tym brały udział reprezentacje klas IV, V, VI, które zwyciężyły w poszczególnych województwach.

W klasach IV w rozgrywkach grupowych rywalizowaliśmy z zespołami z Łodzi, Gdańska, Kasinki Małej i Sochaczewa. Po zwycięstwach z zespołami z Łodzi i Sochaczewa, oraz przegraniu z Gdańskiem i Kasinką Małą zajęliśmy w grupie III miejsce, co pozwoliło nam grać o miejsca 5-8. Tam zwyciężając z Białymstokiem i ponownie z Łodzią zajęliśmy bardzo dobre V miejsce. Nasz sukces jest tym większy, że zespoły z którymi przegraliśmy w grupie zajęły odpowiednio I i II miejsce w turnieju.

Naszą szkołę reprezentowali:

Zuzanna Kokot, Daria Arciszewska, Alan Godela, Kordian Laskowski, Natan Rupik, Jakub Kiedrzynek, Filip Całusiński, Dorian Mucha

Trenerem oraz opiekunem zespołu był Adam Marczewski.

W klasach VI w rozgrywkach grupowych rywalizowaliśmy z zespołami z Łodzi, Krzeczyna Wielkiego, Dąbrowy Chełmińskiej oraz Sochaczewa.

Po przegraniu meczu z Łodzią oraz zwycięstwach z pozostałymi zespołami awansowaliśmy do półfinału walcząc o miejsca 1-4. Tam graliśmy z drużyną z Lublina pokonując ją dopiero w drugiej dogrywce 3-2. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się z zespołem z Jarocina. Po niezwykle dramatycznym meczu i drugiej dogrywce pokonaliśmy naszych przeciwników 5-4.

Zostaliśmy MISTRZEM klas VISzkolnej Ligi Rugby Tag.

Naszą szkołę reprezentowali:

Magdalena Kaszyńska, Nicola Kiedrzynek, Natalia Klekot, Fabian Godela, Hubert Synoradzki, Jakub Wiewióra, Dominik Garbaciak, Marcel Muskała, Miłosz Kośny Trenerem oraz opiekunem zespołu był Adam Marczewski.

Dzięki wielu godzinom treningów, litrów wylanego potu oraz determinacji trenera i zawodników osiągnęliśmy nasz wymarzony sukces.

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

Czytaj więcej o: SP 22 MISTRZEM klas VI Szkolnej Ligi Rugby Tag!

Dwukrotnie IV miejsce

2018-10-08
Powiększ zdjęcie

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby

w kategorii Mini Żak (Rugby Tag) i żak (kontakt)

06.10.2018r. Bełchatów

 

W dniu 06.10.2018r. (sobota) na obiektach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby w kategorii Mini Żak (Rugby Tag) i Żak (kontakt).

Wystąpili w nim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 (kl. I-IV oraz V) reprezentując barwy Rugby Club Częstochowa.

W turnieju nasi reprezentanci osiągnęli wyniki:

Mini żak – rugby tag

Rozgrywki grupowe:

RCC I (SP22) – RC Bełchatów II 7 – 0

RCC I (SP22) – AZS AWF Warszawa 7 – 2

RCC I (SP22) – Budowlani Lublin 2 – 2

Półfinał

RCC I (SP22) – KS Budowlani Łódź 2 – 3

Mecz o 3 miejsce

RCC I (SP22) – Budowlani Lublin 3 – 6

 

W gronie 12 zespołów zajęliśmy IV miejsce.

 

Żak - kontakt(wspólna drużyna z SP52)

 

RCC I (SP22) – Budowlani Lublin 1 – 3

RCC I (SP22) – Ruda Śląska 3 – 2

RCC I (SP22) – Orkan Sochaczew 2 – 5

RCC I (SP22) – KS Budowlani Łódź 0 – 11

W gronie 5 zespołów nasza wspólna drużyna zajęła IV miejsce.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

Mini żak

Gładysz Kacper, Kiedrzynek Jakub, Godela Alan, Kokot Zuzanna,

Laskowski Kordian, Pustuł Miłosz, Lubczyńska Julia, Rupik Natan,

Mucha Dorian, Pietrzak Michał

Żak

Kośny Miłosz, Laskowska Emilia, Jeleń Tatiana, Słoniec Stanisław, Miodek Sergiusz

Opiekunem zespołu był Adam Marczewski

 

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: Dwukrotnie IV miejsce

I miejsce Mini Żak w Kaliszu!

2018-10-01
Powiększ zdjęcie

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby

w kategorii Mini Żak (Rugby Tag) i żak (kontakt)

29.09.2018r. Kalisz

 

W dniu 29.09.2018r. (sobota) na Stadionie Rugby w Kaliszu odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby w kategorii Mini Żak (Rugby Tag) i żak (kontakt).

Wystąpili w nim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 (kl. I-IV oraz V) reprezentując barwy Rugby Club Częstochowa.

W turnieju nasi reprezentanci osiągnęli wyniki:

Mini żak

Rozgrywki grupowe:

RCC I (SP22) – RC Bełchatów 6 – 0

RCC I (SP22) – KR Husaria Kalisz 6 – 1

RCC I (SP22) – KS Budowlani Łódź II 4 – 2

RCC I (SP22) – KS Grom Wolsztyn 6 – 0

Finał:

RCC I (SP22) – SP5 Poznań 7 – 6

 

W gronie 10 zespołów zajęliśmy I miejsce.

 

Żak(wspólna drużyna z SP52)

 

W swoim pierwszym Turnieju w tej kategorii nasza wspólna drużyna

zajęła IV miejsce.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

Mini żak

Gładysz Kacper, Kiedrzynek Jakub, Godela Alan, Kokot Zuzanna,

Laskowski Kordian, Pustuł Miłosz, Lubczyńska Julia, Rupik Natan

Żak

Kośny Miłosz, Laskowska Emilia, Jeleń Tatiana, Słoniec Stanisław, Miodek Sergiusz

Opiekunem zespołu był Adam Marczewski

 

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: I miejsce Mini Żak w Kaliszu!

Kolejne podium dla naszych rugbystów!

2018-06-11

Uczniowie naszej szkoły trenujący rugby pod czujnym okiem pana Adama Marczewskiego przyzwyczaili nas do tego, że z każdego turnieju powracają z sukcesem. Tym razem 9 czerwca 2018r. w Krakowie reprezentacja mini żak (kl. IV i młodsi uczniowie) w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży Rugby wywalczyła II miejsce! BRAWO!

Drodzy Sportowcy z SP 22, bez obaw - nigdy nie znudzą nas Wasze sukcesy! Bądźcie nadal tak samo przewidywalni;)

Czytaj więcej o: Kolejne podium dla naszych rugbystów!

Ponownie II miejsce w Polsce!!!

2018-06-11

Podczas rozegranych 27 maja br., na jednym z największych stadionów w Polsce - Energa Gdańsk nasi uczniowie powtórzyli sukces w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag. Uczniowie klasy V SP 22 (zwycięzcy w województwie śląskim) uzyskali tytuł WICEMISTRZA POLSKI! W bardzo zaciętym i wyrównanym meczu finałowym nasi uczniowie przegrali z drużyną z Łodzi dopiero po dwóch dogrywkach.

Kolejność grupy A:

1. SP 14 Lublin

2. SP Cielcza

3. SP Dąbrowa Chełmińska

4. SP 4 Bolesławiec

 

Grupa B

 

01.  SP Sobolewo - SP 22 Częstochowa 0:4

 

02.  SP 54 Łódź - SP Sobolewo 4:0

 

03.  SP 54 Łódź - SP 9 Sopot 5:0

 

04.  SP 9 Sopot - SP Sobolewo 0:3

 

05.  SP 22 Częstochowa - SP 9 Sopot 6:1

 

06.  SP 54 Łódź - SP 22 Częstochowa 2:0

 

Kolejność grupy B:

 

1. SP 54 Łódź

 

2. SP 22 Częstochowa

 

3. SP Sobolewo

 

4. SP 9 Sopot

 

Półfinały

 

1A-2B  SP 14 Lublin - SP 22 Częstochowa 2:3

 

2A-1B  SP Cielcza - SP 54 Łódź 0:2

 

 

 

Finały

 

o miejsce VII: SP 9 Sopot - SP 4 Bolesławiec 0:4

 

o miejsce V: SP Dąbrowa Chełmińska - SP Sobolewo 2:1

 

o miejsce III: SP Cielcza - SP 14 Lublin 0:2

 

o miejsce I: SP 54 Łódź- SP 22 Częstochowa 2:1

 

 

 

Klasyfikacja:

 

1. Szkoła Podstawową nr 54 Łódź (Łódzkie)

 

2. Szkoła Podstawowa nr 22 Częstochowa (Śląskie)

 

3. Szkoła Podstawowa nr 14 Lublin (Lubelskie)

 

4. Szkoła Podstawowa Cielcza (Wielkopolskie)

 

5. Szkoła Podstawowa Dąbrowa Chełmińska (Kujawsko-Pomorskie)

 

6. Szkoła Podstawowa Sobolewo (Podlaskie)

 

7. Szkoła Podstawowa nr 4 Bolesławiec (Dolnośląskie)

 

8. Szkoła Podstawowa nr 9 Sopot (Pomorskie)

 

 

 

Naszą szkołę reprezentowali:

 

Magdalena Kaszyńska, Weronika Karczewska, Jakub Wiewióra, Hubert Synoradzki, Fabian Godela, Dominik Garbaciak, Marcel Muskała, Maksymilian Bieniek, Kacper Gładysz

 

Opiekunem zespołu był Adam Marczewski

 

 

 

 

 

GRATULUJEMY!!!!!!

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Ponownie II miejsce w Polsce!!!

Zwycięstwo klasy V w Mistrzostwach Śląska!

2017-10-07


W dniu 22.09.2017r na stadionie rugby w Bytomiu odbyły się I Mistrzostwa Śląska Tag Rugby Szkół Podstawowych dla klas IV, V, VI (w każdej kategorii występowało 9 zespołów). Naszą szkołę reprezentowały klasy IV i V. Rywalizowały one ze szkołami z Bytomia, Sosnowca oraz Częstochowy,osiągając wyniki:

Klasa IV

SP 22 – SP 38 Sosnowiec 2 – 2 (dogrywka 1 – 2)

SP 22 – SP 40 Sosnowiec 0 – 5

Klasa IV w swoim pierwszym turnieju zajęła 8 miejsce

Klasa V

Mecze grupowe

SP 22 – SP 9 Bytom 8 – 2

SP 22 – SP 21 Bytom 6 – 0

Mecze finałowe

SP 22 – SP 21 Sosnowiec 4 – 1

SP 22 – SP 40 Sosnowiec 7 – 0

Klasa V zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze

Naszą szkołę reprezentowali:

Klasa IV

Kokot Zuzanna, Jeleń Tatiana, Gładysz Kacper, Kiedrzynek Jakub, Słoniec Stanisław, Godela Alan, Ptak Wiktoria

Klasa V

Wiewióra Jakub, Synoradzki Hubert, Godela Fabian, Muskała Marcel, Kaszyńska Magdalena, Karczewska Weronika, Klekot Natalia

Opiekunem zespołów był Adam Marczewski

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej o: Zwycięstwo klasy V w Mistrzostwach Śląska!

IV Turniej Częstochowskiej Ligi Rugby Tag Szkół Podstawowych

2017-06-13


W dniu 13.06 2017r na stadionie CKS Budowlani odbył się ostatni IV Turniej Częstochowskiej Ligi Rugby Tag Szkół Podstawowych. Uczestniczyła w nim reprezentacja naszej szkoły osiągając wyniki:

 

SP 22 – SP 29 11 – 0

SP 22 – SP 27 8 – 3

SP 22 – SP 24 13 – 2

SP 22 – SP 52 4 – 4

 

Klasyfikacja turnieju
1. SP22 - 12 pkt.
2. SP52 - 7 pkt.
3. SP27 - 5 pkt.
4. SP29 - 3 pkt.
5. SP24 - 1 pkt.

Dzięki zwycięstwu w każdym z czterech turniejów nasza reprezentacja zajęła I miejsce w klasyfikacji końcowej.

Końcowa klasyfikacja Częstochowskiej Ligi Rugby (po IV Turniejach)
1. SP22 - 20+14+12+12= 58 pkt.
2. SP52 - 15+9+5+7= 36 pkt.
3. SP27 - 11+7+7+5= 30 pkt.
4. SP29 - 9+5+0+3= 17 pkt.
5. SP21 - 13+0+3+0= 16 pkt.
6. SP46 - 7+1+1+0= 9 pkt.
7. SP24 - 5+0+0+1= 6 pkt.
8. SP47 - 3+3+0+0= 6 pkt.
9. SP31 - 1+0+0+0= 1 pkt.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

Julia Synoradzka (VI), Anna Fatyga (V), Oskar Zalewski (VI), Dastin Foltyn (VI), Karolina Michalczyk (VI), Maksymilian Sirek (V), Hubert Synoradzki (IV), Jakub Wiewióra (IV), Fabian Godela (IV)

Opiekunem zespołu był Adam Marczewski

 

GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej o: IV Turniej Częstochowskiej Ligi Rugby Tag Szkół Podstawowych