Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Lektury w cyfrowej Bibliotece Narodowej

2021-01-20

Biblioteka Narodowa https://polona.pl/ , realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, przygotowała kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Zachęcamy do zapoznania się publikacją.

Szczegółowa informacja dostępna jest także na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/cyfrowa-biblioteka-dla-uczniow-i-studentow

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej https://polona.pl/  przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak  i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Szczegółowa informacja dostępna jest także na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/cyfrowa-biblioteka-dla-uczniow-i-studentow

Czytaj więcej o: Lektury w cyfrowej Bibliotece Narodowej

III miejsce Szymona Stachowicza

2021-01-20

Jest nam ogromnie miło poinformować, że Szymon Stachowicz, uczeń klasy VII zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Biblioteczno – Literackim „MOJA BIBLIOTEKA”.

Opiekunem Szymona jest p. Monika Wąsińska.

Gratulujemy!

Głównym celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej oraz podzielenie się osobistymi przemyśleniami związanymi z działalnością bibliotek. Taka forma konkursu miała też za zadanie ukazać twórczą aktywność uczniów jako źródła osobistej satysfakcji. Konkurs dał możliwość rozbudzenia marzeń, wykazania się oryginalnością stylu, języka i formy. Ukazał innowacyjność młodych twórców. Uczestnicy nadsyłali prace niezwykle różnorodne, nie tylko pod względem treści, ale i formy. 

Czytaj więcej o: III miejsce Szymona Stachowicza

Konkurs "Szkoła marzeń" w MINECRAFT

2021-01-18

Częstochowa proponuje uczniom z naszego Subregionu interesujący konkurs.
Zapraszamy uczniów częstochowskich szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu miasta Częstochowy i całego Subregionu Północnego Województwa Śląskiego do wybudowania swojej szkoły marzeń w MINECRAFT!

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie: www.zawodowaczestochowa.pl - czekają bardzo atrakcyjne nagrody! Oto link do zaproszenia:
https://www.facebook.com/watch/?v=2477342695906647

Zabawa i konkurs będą także okazją do zapoznania się z ofertą częstochowskich szkół technicznych i branżowych, a cały projekt promuje piosenka nagrana przez rapera pochodzącego z Częstochowy – Piotrka „Dzikera” Chrząstka: https://www.youtube.com/watch?v=mjPT00t2cY4&t=87s.


Czytaj więcej o: Konkurs "Szkoła marzeń" w MINECRAFT

Tomek Kilan wyróżniony w Konkursie „Życzenia dla świata”

2021-01-18

Z radością informujemy, że Tomasz Kilan, uczeń klasy I uzyskał wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „Życzenia dla świata”. Opiekun - Ewa Chudy.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: Tomek Kilan wyróżniony w Konkursie „Życzenia dla świata”

Filmiki bożonarodzeniowe

2020-12-22

Uczniowie naszej szkoły przygotowali filmy z całą mocą pięknych życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla całej Społeczności Szkoły Podstawowej nr 22 im. G. Narutowicza w Częstochowie. Choć nie ma możliwości spotkań w tradycyjny sposób, zachęcamy do wysłuchania przygotowanych życzeń w formie nagrań:

https://www.youtube.com/watch?v=0Pm3u_nHGls

https://youtu.be/-YecumRKmf0

Wesołych i zdrowych Świąt!

 

Czytaj więcej o: Filmiki bożonarodzeniowe

Świąteczne kartki bożonarodzeniowe

2020-12-21
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klas młodszych (I - III) wykonali piękne prace plastyczne, których tematem były świąteczne kartki bożonarodzeniowe. Prace wzięły udział w szkolnym konkursie organizowanym przez p. Mariolę Plaszczyk. Oto wybiki konkursu:

I miejsce: Oliwier Siudeja kl. 1
II miejsce; Julia Rokoszewska kl. 2
III miejsce: Oliwier Runowski i Patryk Pala kl. 3

Zachęcamy do ich obejrzenia:)

Czytaj więcej o: Świąteczne kartki bożonarodzeniowe

Bombki wykonane podczas zajęć techniki

2020-12-21

Życzenia świąteczne

2020-12-22

"Gwiazdka tuż, tuż"

2020-12-18
Powiększ zdjęcie

 

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt "Gwiazdka tuż, tuż" kierowanego do uczniów klas I - III:
KL. 1
Jakub Iwańczak - 1 miejsce
Oliwier Siudeja - 2 miejsce
Tomasz Kilan - 3 miejsce
KL. 2
Maciej Dłubak - 1 miejsce
Aleksander Gadziński - 2 miejsce
Julia Rokoszewska - 3 miejsce
KL. 3
Irek Drążkiewicz - 1 miejsce
Wiktoria Rurańska - 2 miejsce
Patryk Pala - 3 miejsce

Organizatorem konkursu była pani Dominika Zajder.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć prac zamieszczonych w galerii.

Czytaj więcej o: "Gwiazdka tuż, tuż"

Warsztaty Digital Youth Forum 2020

2020-12-11

11 grudnia 2020 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w warsztatach Digital Youth Forum 2020 online. Warsztaty poświęcone były edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Dzięki wysłuchaniu ekspertów i doświadczonych rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują internet młodzież miała możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy z dziedziny nowych technologii. Podczas spotkań przypomniane zostały rónież zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych. Koordynatorem wydarzenia w szkole była pani Anna Piotrowska.

Czytaj więcej o: Warsztaty Digital Youth Forum 2020