Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Zapraszamy!

2018-10-22

Zagłosuj na zadanie nr 51!

2018-10-22

Jak zagłosować na ZADANIE NR 51 o charakterze ogólnomiejskim?

Pełną instrukcję dotycząca głosowania znajdziesz tu:

http://konsultacje.czestochowa.pl/?page_id=11205

Link do strony, na której można zagłosować przez internet:

https://budzet.czestochowa.um.gov.pl:81/

Dziękujemy za każdy oddasny głos!

Czytaj więcej o: Zagłosuj na zadanie nr 51!

Symbole narodowe

2018-10-18
Powiększ zdjęcie

18.10.18r. uczniowie klasy 2 spotkali się z dziećmi z MP nr 17. Tym razem tematem spotkania były symbole narodowe, a w szczególności godło narodowe. Dzieci z uwagą obejrzały film pt. "Polak Mały", rozmawiały o symbolach narodowych i o szacunku do nich, robiły godło techniką origami oraz wspólnie recytowały wiersz pt. "Kto Ty jesteś".

Czytaj więcej o: Symbole narodowe

Pierwszaki w Bibliotece Publicznej

2018-10-19
Powiększ zdjęcie

18n października klasa I odwiedziła Bibliotekę Publiczną nr 18 w Częstochowie. Po krótkim zwiedzeniu biblioteki uczniowie wysłuchali utworów: "Czułość", "Kotka Milusia" i "O mądrym Skarbniku", zaprezentowanych w teatrzyku kamishibai. Wszyscy postanowili wkrótce zapisać się do biblioteki, aby wypożyczać i samodzielnie lub z rodzicami czytać książeczki.

Czytaj więcej o: Pierwszaki w Bibliotece Publicznej

Ślubowania Pierwszoklasistów

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

16 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość - Ślubowania Pierwszoklasistów. Nasi najmłodsi uczniowie tradycyjnie przygotowali na ten dzień przedstawienie. Swój występ rozpoczęli polonezem, a następnie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Kiedy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, zostali pasowani na ucznia szkoły przez gościa specjalnego - Panią Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Częstochowy - Magdalenę Dębską oraz Panią Dyrektor Agnieszkę Kałużną. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali upominki od starszych kolegów z klasy II i III oraz rodziców. W klasie oczekiwał na nich słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: Ślubowania Pierwszoklasistów

Projekt "Odkryj w sobie talent!"

2018-10-12

Rozpoczynamy rekrutację do projektu "Odkryj w sobie talent!". Nabór będzie trwać od 12.10.2018 r. do 29.10.2018 r.

Więcej informacji w zakładce Projekt "Odkryj w sobie talent!"

 

Czytaj więcej o: Projekt "Odkryj w sobie talent!"

Klasa II w Bibliotece Publicznej

2018-10-11
Powiększ zdjęcie

10 października uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w Filii nr 18 Biblioteki Publicznej przy ul. Nadrzecznej. Dzieci poznawaly życie i twórczość Juliana Tuwima. Swoją wiedzę sprawdzały rozwiązując krzyżówki, rebusy i układanki związane z treścią wierszy poety.

Czytaj więcej o: Klasa II w Bibliotece Publicznej

Poznajemy symbole narodowe

2018-10-11
Powiększ zdjęcie

Patriotyzmu uczyć można się na wiele sposobów, uczniowie klasy I wykonywali symbole narodowe - flagę oraz godło (techniką origami z kółek).

Czytaj więcej o: Poznajemy symbole narodowe

Europejski Dzień Języków

2018-10-09
Powiększ zdjęcie

2 października, trochę później niż zwykle, uczniowie klas IV – VIII świętowali Europejski Dzień Języków. Święto to wpisało się już w tradycje naszej szkoły i jest obchodzone od kilku lat z rzędu. Podczas imprezy wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną zawierającą informacje na temat samego święta (dlaczego i kiedy je obchodzimy) oraz poznali fakty i ciekawostki dotyczące większości krajów europejskich.

W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w konkursach językowych: „European flags”, „Scrabblemania” oraz „Running dictation”. Wszystkim dopisywały dobre humory podczas wspólnej zabawy. Koordynatorem imprezy była pani Renata Foltyniewicz.

Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków

Dzień chłopca

2018-09-30
Powiększ zdjęcie

28 września uczniowie klas młodszych uczcili DZIEŃ CHŁOPCA wyjściem do Magicznej Krainy. Nie mogło także zabraknąć laurek i życzeń:)

Czytaj więcej o: Dzień chłopca