Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Wiosna wokół nas"

2019-03-23

Uczniowie klas młodszych uczestniczyi w szkolnym kolnursie plastycznym "Wiosna wokół nas". Oto wyniki:

Uczniowie klasy I:

I miejsce - Emilia Romaniewicz

II miejsce - Ireneusz Drążkiewicz

III miejsce - Nina Wojciechowska
 
Uczniowie klasy II:
 
I miejsce - Nikola Loręcka
 
II miejsce - Julia Nykiel
 
III miejsce - Tomasz Arciszewski
 
Uczniowie klasy III:
 
I miejsce - Nadia Dąbrowska
 
II miejsce - Aleksandra Słoniec
 
III miejsce - Weronika Chobot
 
Gratulujemy!
Czytaj więcej o: Wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Wiosna wokół nas"

Klasa II w Bibliotece Publicznej

2019-03-20
Powiększ zdjęcie

20 marca 2019 r. uczniowie klasy II pod opieką p. Beaty Chatys odwiedzili Filię nr 18 Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci rozmawiały na temat książki W. Chotomskiej "Pięciopsiaczki", a następnie wykonały lapbook, który będzie im przypominał bohaterów lektury i ich przygody. Po drodze dzieci znalazły pierwsze oznaki wiosny w parku przy szkole:)

Czytaj więcej o: Klasa II w Bibliotece Publicznej

Powitanie wiosny

2019-03-21
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klas I-III uroczyście powitali nową porę roku - wiosnę. Dzieci podczas wydarzenia obejrzały prezentację "Zwiastuny wiosenne", a następnie uczestniczyły w konkursie wiedzy na temat oznak wiosny. Ponadto odbyły się w konkurencje sportowe i plastyczne, a każda klasa zaśpiewała swoją ulubioną piosenkę o wiośnie. Tego dnia wręczone zostały nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym "Wiosna wokół nas".

Czytaj więcej o: Powitanie wiosny

Dzień Kobiet w Dziennym Domu SENIORA + WIGOR

2019-03-15
Powiększ zdjęcie

8 marca 2019 r. uczniowie klas I - III pod opieką p. M. Bawarczyk i p. B. Chatys odwiedzili Dzienny Dom SENIOR + WIGOR mieszczący się przy ul. Marysia prowadzony przez Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki dedykowane seniorom, w szczególności paniom, ze względu na obchodzony wówczas Dzień Kobiet. Na zakończenie uczniowie SP nr 22 złożyli życzenia wszystkim zgromadzonym kobietom.

Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w Dziennym Domu SENIORA + WIGOR

Wyszukiwarka zawodów

2019-03-01

Informujemy, że na stronie internetowej RODN „WOM” w Częstochowie zamieszczono wyszukiwarkę zawodów „Wybieram zawód dla siebie - Informator o szkolnictwie branżowym” z terenu Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego (rok szkolny 2019/2020). Narzędzie to ułatwi uczniom podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Link https://womczest.edu.pl/wybieram-zawod/  do wyszukiwarki.

 

Czytaj więcej o: Wyszukiwarka zawodów

Targi Zawodowiec 2019

2019-03-11
 
13-14.03.2019 roku w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 w godzinach 9:00 - 15:30 odbędą się targi Zawodowiec 2019.

Targi Zawodowiec to okazja do zapoznania się z ofertą częstochowskich szkół średnich, a także z uczniami i nauczycielami tworzącymi poszczególne szkoły. Każda z placówek prezentuje się razem ze swoimi partnerami biznesowymi, którymi są firmy wspierające, współpracujące i oferujące zatrudnienie absolwentom. W tym roku oprócz oferty edukacyjnej, na wszystkich przybyłych czekać będą dodatkowe atrakcje: turniej minigolfa, pokazy musztry wojskowej, pokaz tańca i mody - a wszystko przy poczęstunku zrobionym przez szkołę gastronomiczną.

 
Czytaj więcej o: Targi Zawodowiec 2019

Rekrutacja uzupełniająca do projektu "Odkryj w sobie talent!"

2019-03-08

Ogłaszamy rekrutację uzupełniającą do projektu "Odkryj w sobie talent!". Nabór trwa od 08 do 18.03.2019 r. Pełna dokumentacja w załącznikach.

Czytaj więcej o: Rekrutacja uzupełniająca do projektu "Odkryj w sobie talent!"

Postępowanie zalecane w celu zapobiegania grypie

2019-02-25

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką informacyjną Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczącą postępowania w celu zapobiegania grypie.

Czytaj więcej o: Postępowanie zalecane w celu zapobiegania grypie

Dni Otwarte - zapraszamy!

2019-02-28

Radosnych i bezpiecznych ferii

2019-02-08
 
11 lutego 2019 r. rozpoczną się ferie zimowe. Wszystkim Uczniom naszej szkoły oraz ich Rodzinom życzymy udanego, radosnego czasu spędzonego na wesołych zabawach.
 
Aby ten czas był radosny i pozbawiony trosk, pamietać należy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami.
Czytaj więcej o: Radosnych i bezpiecznych ferii