Jesteś tutaj: Start / Profilaktyka

Profilaktyka

Artykuły

I miejsce w konkursie na Małe Formy Teatralne

2018-06-12

Z radościa informujemy, że spektakl "Oskarżony - Alkohol" przygotowany przez koło teatralne "Flamingi" (uczniowie: Kacper Kuban, Oskar Zalewski, Weronika Patysiak, Dominik Garbaciak, Nicola Kiedrzynek, Tatiana Jeleń, Mateusz Dziwiński, Oliwia Zowczak, Zofia Pawlik i Maksymilian Sirek; opieka: p. Anetta Tkacz Zagórska i p. Monika Wąsińska) zajął I miejsce w konkursie na Małe Formy Teatralne pod hasłem "Młodość bez uzależnień".

Gratulujemy!

Uroczystość wręczenia nagród nastąpi 18 czerwca 2018r.  podczas Częstochowskich Dni Profilaktyki na Placu Biegańskiego.

Czytaj więcej o: I miejsce w konkursie na Małe Formy Teatralne

Spotkanie z policjantami

2018-06-12
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klas I-III 6 czerwca 2018 r. uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Wizyta funkcjonariuszy policji rozpoczęła cykl spotkań i zajęć związanych z Dniami Profilaktyki w SP 22. Podczas spotkania z policjantami dzieci obejrzały filmy dotyczące ważnych problemów świata współczesnego - bepieczeństwa w Internecie "Zwierzaki w sieci" oraz "Bezpieczeństwo na drodze", a następnie wysłuchały pogadaniki na temat bezpiecznego zachowywania się w różnych sytuacjach. Dodatkową atrakcję dla naszych uczniów (szczególnie chłopców) był pokaz motocykli policyjnych.

Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantami

Spotkanie ze strażakami

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

Zmieszaj odwagę z uznaniem,
ofiarność i trud połóż na nie.
Dodaj charakteru siłę
i nieziemski wręcz wysiłek,
refleks i odpowiedzialność,
dobroć, sprawność oraz karność.
Dosyp szczyptę otwartości
i sto procent stanowczości.
Dopraw wszystko fachowością,
zimnej krwi sporą ilością.
Dodaj też jaszczurki zwinność,
byś mógł czynić swą powinność.
Zaufania jeszcze więcej
i gotowość do poświęceń.

Oto "recepta" dla tych, którzy chcieliby zostać strażakiem. Ale nasi uczniowie nie pozostali w kręgu fantazji. Dzięki zosganizowanemu w ramach Dni Profilaktyki spotkaniu ze strażakami, dzieci z SP 22 poszerzyły swoją wiedzę na temat: pracy strażaków, ale i bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie obejrzeli także prezentację nt. szkodliwości wypalania traw. Ogromną radość (nie tylko chłopcom) sprawiła możliwość obejrzenia wozu strażackiego, przymierzenia hełmu oraz spróbowania swoich sił w obsłudze węża strażackiego.

Czytaj więcej o: Spotkanie ze strażakami

Prelekcja na temat wad postawy

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

W ramach Szkolnych Dni Profilaktyki uczniowie klas młodszych oraz czwartoklasiści uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zdrowych nawyków, które powinny obowiązywać każdego ucznia. Dzieci wiele dowiedziały się na temat wad postawy u najmłodszych, prawidłowego noszenia plecaka, odpowiedniej pozycji podczas siedzenia w ławce.

Czytaj więcej o: Prelekcja na temat wad postawy

Spotkanie z dietetykiem

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

W ramach Szkolnych Dni Profilaktyki 7.05.2018 r. uczniowie klasy V wysłuchali interesującej prelekcji na temat zdrowego odżywiania wygłoszonej przez Panią Lidię Krawczyk. Zdobytą wiedzę mogli wykorzystać podczas warsztatów kulinarnych prowadzonych przez panią dietetyk. Piątoklasiści przygotowali, a następnie degustowali zdrowe i kolorowe kanapki, przekąski, koktajle i desery.

Czytaj więcej o: Spotkanie z dietetykiem