Program profilaktyczny "Smak życia czyli debata o dopalaczach"

Program profilaktyczny "SMAK ŻYCIA, CZYLI DEBATA O DOPALACZACH". Program dla młodzieży szkolnej w wieku 15-18 lat.

Z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii powstał program profilaktyczny pt. „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Autorem programu jest Krzysztof Andrzej Wojcieszek, twórcy wielu znanych programów profilaktycznych („Noe”, „Przygotowanie do profilaktyki domowej”, „Debata”, „Korekta”, „Sprzedawcy”, „Szlaban”).

„Smak życia, czyli debata o dopalaczach” to program profilaktyczny którego celem jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.

Plakat profilaktyczny

2018-03-09

9 marca w ramach programu profilaktycznego: Smak życia czyli debata o "dopalaczach" odbyły się zajęcia w klasie VII, na których uczniowie techniką dowolną wykonali plakaty przedstawiające negatywny wpływ używek na życie i zdrowie człowieka. Zajęcia poprowadziła pedagog szkolny p. Anetta Tkacz - Zagórska.

Czytaj więcej o: Plakat profilaktyczny