Aktualności

Serce dla Dzieci Zawodzia jest stowarzyszeniem działającym na rzecz dzieci i ich rodzin.

W roku 2016 realizujemy projekty dofinansowane z Urzędu Miasta Częstochowy:

• Mali strażnicy przyrody
  • Bliżej teatru
  • Mali ekolodzy do zadań specjalnych na Jurze
  • Rowerem po Jurze
  • Odyseja młodych umysłów
  • Wieczornica z okazji Święta Niepodległości

Jesień w Beskidach

2017-10-08

3 października 2017r. uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w integracyjnej wycieczce do Ustronia i Wisły. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Częstochowy oraz organizatorowi - stowarzyszeniu "Serce dla Dzieci Zawodzia" uczestnicy wyprawy korzystając z wyciągu krzesełkowego na Czantorię podziwiali piękno jesieni w Beskidzie Śląskim. Pamiątki z wycieczki zakupić było można podczas spaceru w Wiśle, gdzie obok Domu Zdrojowego na Rynku wiślańskim bardziej strudzeni wycieczkowicze mogli chwilę odpocząć.

Odpoczynek niezmiernie się przydał, ponieważ kolejną atrakcją była wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. W tym niezwykłym miejscu na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać, karmić, głaskać dziką zwierzynę. Można tutaj zobaczyć przedstawicieli takich gatunków jak: żubry, jelenie, muflony, dziki, jenoty, żbiki, alpaki, szopy, muły, kozy i wiele innych. Główną atrakcj parku jest stacja ptaków drapieżnych i sowiarni, obsługiwanych przez wykwalifikowanych sokolników. Tutaj hodowane są drapieżne orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie i sowy, które wraz ze swymi opiekunami uczestniczą w przedstawieniu prezentującym siłę, piękno i nieokiełznaną naturę. Uczniowie podczas wizyty w Leśnym Parku Rozrywki, pomimo pogody, która postanowiła spłatać figla (deszcz rozpadał się na dobre), pozostawali w doskonałych humorach.

Wycieczka na długo pozostanie w pamięci jako źrodło miłych wspomnień i niezwykła lekcja przyrody:)

Czytaj więcej o: Jesień w Beskidach